Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yoğun bakımda bir gecede 8 hasta öldü

15.06.2012 23:08
Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili olarak soruşturma başlattı...

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde bir gecede 8 hasta hayatını kaybetti. Konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı.

İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, müdürlük binasında düzenlediği basın toplantısında, hastanenin yoğun bakım ünitesinde 12 Haziran'ı 13 Haziran'a bağlayan gece, 8 hastanın vefat ettiğini açıkladı.

Hastane başhekimi ile görüştüklerini ve konuyla ilgili bilgi aldıklarını belirten Yazı, “Konuyla ilgili inceleme başlattık. Bu konuyu inceliyoruz. İncelemenin sonucuna göre gereğini yapacağız” dedi.

Yazı, “Başhekimlikten aldığımız ilk bilgilere göre, trafik kazasından gelen 2 hasta, beyin kanamasından yatan 2 hasta var, 3 tane de son dönem kanser hastası var, bir de Turhal ilçemizde kalp krizi geçirip, ölüm anında getirilen hasta var. Bilgi sahibi olur olmaz incelememizi başlattık. Bir şey var mı, yok mu şu an söylememiz mümkün değil” diye konuştu.


'ELEKTRİK KESİLDİ' İDDİASI

Hastanenin yoğun bakım ünitesinin üçüncü basamak olduğunu anımsatan Yazı, buranın yoğun hizmet veren bir sağlık kuruluşu olduğunu vurguladı.

Sadettin Yazı, bir basın mensubunun, hasta yakınlarının elektrik kesildiği için hastaların kaybedildiği iddiasında bulunduğunu belirtmesi üzerine, “Tam doğru olan kısmını incelemecimiz verecektir ama teknik anlamda benim bildiğim, oranın teknik donanımı elektrik kesintisi ihtimalini devre dışı bırakacak şekilde” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YAZILI AÇIKLAMA

Gelişmeler üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Sayın Bakanımız Prof.  Dr. Recep Akdağ'ın talimatlarıyla Denetim Hizmetleri Başkanlığı'nca soruşturma  başlatılmıştır” denildi.
 

Bu haber toplam 3326 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri