Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yoğurda Sahip Çıkan Yunanlılara şok

24.09.2011 03:09
Türk Yoğurduna Sahip Çıkan Yunanlıları İskandinavya devi Arla Şok etti

Cacık, baklava, karnıyarık ve lokumdan sonra Türk yoğurduna da sahip çıkan Yunanlılara, İskandinav süt ürünleri devi Arla'dan şok edecek cevap geldi.

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM

Daha önceden İsveç piyasasının yüzde 60'na ''Grekisk Yogurt'' Yunan Yoğurdu markası ile hâkim olan ve yoğurdun patentinin kendilerine ait olduğuna iddia eden Yunanlılar, Türklerle girdiği tartışmaya, İskandinavya'nın dünyaca ünlü süt ürünleri üreten Firması son noktayı koydu. Arla'nın İsveç'te yeni piyasaya sürdüğü ve içerisinde yüzde 10 yağ bulunan yeni yoğurtların kabının üzerine, ''TURKISK YOGHURT'' yazarak, yoğurdun Türklere ait olduğunu tescil etmiş oldu.

Ayrıca Arla, ülkenin dört bir yanındaki Billboardlara ''TURKISK YOGHURT'' amblemli afişlerini yapıştırırken, büyük bir reklam kampanyası başlattı

ww003.20110923130308.jpg 

Kaynak:
Bu haber toplam 2664 defa okunmuştur
yoğurt bizimdir.
necdet baştoklu
Türk milleti olarak dünya literatürüne kazandırdığımız yegane buluşlarımızın başında yoğurt sonundada dolmuş kelimeleri gelmektedir...malına sahip çıkmazsan elin adamı gelir elinden alır gider, sende arkasından bakakalırsın. Her şeyi devletten beklemek haksızlıklısa gerek. Sivil toplum kuruluşları ve toplum önderleri meseleye sahip çıkıp her konuda olduğu gibi planlı yayım ve eğitimle hizmet etmelidirler.
24 Eylül 2011 Cumartesi 10:21
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri