Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Köşk'e sunulacak yeni rektör adayları listesi

29.08.2012 15:45
YÖK Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulmak üzere 23 üniversitenin 3'er kişilik rektör adayı listesini belirledi.
YÖK'ten yapılan açıklamada ''Yükseköğretim Genel Kurulu 2012 yılının 18. toplantısını yapmak üzere 27-28 Ağustos 2012'de toplanmış; aşağıda yazılı olan devlet üniversitelerinde yapılan seçimle belirlenen 6 aday arasından, Yükseköğretim Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda belirlenen 3 adayın aşağıdaki sırayla Cumhurbaşkanlığı Makamına arzına karar verilmiştir'' ifadesine yer verildi.

Buna göre rektör adaylarının üniversiteleri ve isimleri şöyle:

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN

1- İrfan Aslan

2- Abdulhalik Karabulut

3- Fahri Bayıroğlu

ARDAHAN

1- Ramazan Korkmaz

2- Gürkan Doğan

3- Orhan Söylemez

ARTVİN ÇORUH

1- Mehmet Duman

2- Mustafa Fehmi Türker

3- Yılmaz Altun

BARTIN

1- Ramazan Kaplan

2- Erol Kırdar

3- B. Gültekin Çetiner

BATMAN

1- Abdüsselam Uluçam

2- Hüsamettin Bulut

3- Ahmet Ali Bayhan

BAYBURT

1- Gökhan Budak

2- Murat Mollamahmutoğlu

3- Kamil Kaygusuz

BİNGÖL

1- Gıyasettin Baydaş

2- Ali Sayıl Erdoğan

3- Kazım Yoldaş

BİTLİS EREN

1- Mahmut Doğru

2- M. Halil Çiçek

3- Metin Orhan

ÇANKIRI KARATEKİN

1- Ali İbrahim Savaş

2- Sezgin Özden

3- Mehmet Beşirli

GÜMÜŞHANE

1- İhsan Günaydın

2- Celalettin Vatandaş

3- Muhammet Muhsin Kalkışım

HAKKARİ

1- Ebubekir Ceylan

2- İbrahim Belenli

3- Bekir Özçelik

IĞDIR

1- İbrahim Hakkı Yılmaz

2- Vahdettin Çiftçi

3- Ekrem Gürel

KARAMANOĞLU MEHMETBEY

1- Sabri Gökmen

2- Ahmet Taşğın

3- Ali Şahin

KIRKLARELİ

1- Mustafa Aykaç

2- Mehmet Ali Beyhan

3- Süleyman Özdemir

KİLİS 7 ARALIK

1- İsmail Güvenç

2- İsmet Hasenekoğlu

3- Osman Türer

MARDİN ARTUKLU

1- Serdar Bedii Omay

2- Abdullah Uğur Tanyeli

3- Mustafa Oflaz

MUŞ ALPARSLAN

1- Nihat İnanç

2- Fethi Ahmet Polat

3- Osman Özcan

NEVŞEHİR

1- Filiz Kılıç

2- Süleyman Yazar

3- Oğuz Doğan

OSMANİYE KORKUT ATA

1- Orhan Büyükalaca

2- Zeynep Türk

3- Elif Derya Übeyli

SİİRT

1- Recep Ziyadanoğulları

2- Ömer Şahin

3- Murat Erman

ŞIRNAK

1- Ali Akmaz

2- Ayhan Demirbaş

3- Seyit Avcı

TUNCELİ

1- Durmuş Boztuğ

2- Erkan Yar

3- Ali Aksu

YALOVA

1- Mehmet Niyazi Eruslu

2- Fikret Yüksel

3- Meshut Başak
Bu haber toplam 1978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri