Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yoksul gençleri ekrandan rezil etti

18.10.2011 00:41
Güldürmek bir yana can acıttı. Üniversiteli üç gencin yoksulluğu ile dalga geçti, onları arkadaşlarına rezil etti.

Star TV'nin haşarı çocuğu Hayrettin, bu kez güldürmek yerine hem rencide etti hem de üzdü... Üniversite öğrencisi üç gencin yoksulluğunu alay konusu yapan Hayrettin, utançla yırtık çorabını saklamaya çalışan genci rezil etti.

Öğrenci evlerine baskın düzenleyen Hayrettin, programının son

GAZETECİLER.COM DİYOR Kİ:

Kendini onların yerine koydun mu Hayrettin! O çocuklar bugün Yıldız Teknik Üniversitesi'ne gidecekler. Senin programını izleyen arkadaşlarının karşısına çıkacaklar. Yoksulluklarını alay konusu ederken onları nasıl bir konuma düşürdüğünü hesaba kattın mı? O gençlere bugün arkadaşlarının nasıl bakacağını: kiminin acıyan, kiminin alay eden, kiminin inciten bakışlarını aklına getirdin mi hiç?

Komedi bu değil Hayrettin! Yoksulluğun mizahı (böyle) olmaz! Git zengin öğrencilerin dağınık evlerini teşhir et... Fakir olanların yokluktan kaynaklanan perişanlıklarını değil...

Madem o çocukları teşhir ettin Hayrettin! Şimdi gereğini de yap. Onların şartlarını düzelt. Bir şofben al mesela... Bir çift çorap alacak bir burs ayarla misal... Ne de olsa onların yoksullukları üstünden para kazandın Hayrettin! Borcunu öde!

bölümünde tepki çeken bir çekime imza attı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisiyar bölümünde öğrenci olan üç gencin evine baskın yapan Hayrettin, gençlerin içler burkan halini "komedi" diye izleyenlere sundu.

YIRTIK ÇORAPLAR UTANDIRDI!

Gençlerden biri baskın sırasında uykudaydı. Sabaha kadar okul parası için broşür dağıtan genç, uykudan gözünü açtığında karşısında kamerayı buldu. O anda gözleri ayaklarına kaydı.

Bir çorabı yoktu ayağında... Diğer ayağındaki çorap ise yırtık pırtıktı ve 5 parmağı birden dışarıdaydı. Öğrenci uyku sersemliği ile o yırtık çorabı saklamaya çalıştı. Hayrettin ise teşhir etmekte kararlıydı.

Öğrencinin o hali izleyenlerin yüreğini burktu. Üniversite öğrencisi bir gencin "yoksulluğunun" bu şekilde teşhir edilmesi, güldürmek bir yana izleyenden tepki aldı.

YOKLUK EVİ...

Programda "komedi" diye sunulan öğrencilerin hali gerçekten perişandı. Evdeki ekmek bir haftalıktı... Çaydanlıktaki çay ise her gün tekrar tekrar ısıtılıp içiliyordu. Banyoda şofben yoktu... Neyle yıkanıyorsunuz? sorusuna verdikleri cevap yoksulluğun resmiydi. Üniversitede bilgisiyar programcılığı eğitimi gören bu gençler, leğen içinde soğuk suyla yıkanıyorlar.

İŞTE YÜREK BURKAN O EV:


 

 
Bu haber toplam 2890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri