Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YÖK'ten sürpriz değişiklik!

15.11.2012 01:56
YÖK yasasını değiştirmeye hazırlanıyor ama YÖK'te değişen sadece yasa değil.

YÖK 'ün değişen yüzüne birçok yenilik ekleniyor. Artık belgeler elektronik ortamdan takip edilebilecek, YÖK'e her an ulaşabilmek için de bir çağrı merkezi kurulacak.

Yeni yasa hazırlığı içinde olan YÖK'ün çehresi de değişiyor.

Göreve gelişinin birinci yılını doldurmaya hazırlanan YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya , YÖK'ün değişen yüzünü ve yeniliklerini eğitim muhabirlerine anlattı.

BELGELER ELEKTRONİK ORTAMDAN TAKİP EDİLEBİLECEK

YÖK'ün en çok eleştirildiği noktalardan birinin kayıp evraklar olduğunu söyleyen Çetinsaya, sorunun önüne geçmek için elektronik belge takip sistemi oluşturduklarını anlattı. Böylece bir belgenin kaybolmasının veya işlem görmemesinin önüne geçeceğiz dedi.

YÖK ÇAĞRI MERKEZİ KURULUYOR

YÖK'ün değişen çehresindeki yeniliklerden biri de çağrı merkezi... Bundan böyle ister öğrenci ister öğretim elemanı olsun herkes YÖK çağrı merkezini arayıp uzaktan destek alabilecek.

"GENİŞ KATILIMLI BİR YÖK YASASI İSTİYORUZ"

Başkan Gökhan Çetinsaya yeni YÖK yasasına da değindi. Çalışmaların hız kazandığını söyleyen YÖK başkanı herkesin daha demokratik bir YÖK istediğine vurgu yaptı. Katılımcılığın önemine dikkat çeken Çetinsaya; "Yeni yasada herkesin önerilerini bekliyoruz" dedi.
ajanslar
 

Bu haber toplam 2058 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri