Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yolcu uçağı pistten çıktı

29.12.2012 17:27
Moskova'da pisti ıskalayan bir yolcu uçağı, iniş sırasında ikiye bölünüp alev aldı.

 

Rusya'nın başkenti Moskova'da otoyola çakılan bir yolcu uçağı, yakınlardaki bir otobana iniş yapmak zorunda kaldı. Uçak iniş sırasında üç parçaya ayrılıp alev aldı. Kazada uçaktaki 12 mürettebattan dördü hayatını kaybetti.

Rusya Acil Durum Bakanlığı, Vnukovo Havaalanı yakınlarındaki bir otobana inen Rus havayolu şirketi Red Wing'e ait uçakta yolcu bulunmadığını belirtti. Hayatını kaybeden dört mürettebattan ikisinin pilot, diğer ikisinin ise hostes olduğu açıklandı.

Rus yapımı Tupolev Tu-204 tipi uçağın Çek Cumhuriyeti'nden kalktığı ifade edildi.

HAVADA MOTORU YANDI

Bakanlık açıklamasına göre, sabah saatlerinde Moskova’dan Çek Cumhuriyeti'ne kalabalık bir turist kafilesini götüren uçak, öğleden sonra Vnukovo'ya inişi sırasında havadayken arızalandı.

Motorlarından biri alev alan uçağın pilotu, yanan motoru otomatik yangın söndürme sistemi yardımıyla söndürmeyi başardı. Ardından da uçağı havalimanına tek çalışan motoruyla indirmeye çalıştı. Havalimanının kaygan zeminine tek motorla iniş yapan uçak, yeterli seviyedeyken fren yapamayınca ilk başta pistin dışına ardından da havalimanı çevresindeki beton duvarı delerek yakındaki otobana çıktı.

Beton duvara çarptığı sırada üç parçaya bölünen uçak yanmaya başladı. Çok sayıda itfaiye aracı, otobanı trafiğe kapatarak yanan uçağı söndürdü. 

CHA

Bu haber toplam 7582 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri