Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yolsuzluğun üstüne gitti, görevinden oldu!

15.03.2011 00:21
Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Acar'ın hakkında soruşturma açılmadan profesörlüğü alınarak Üniversite ile ilişiği kesildiği öğrenildi.

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Acar, fakülteye yapılan alımlarda yolsuzluk ve rüşvet iddiası ile Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuş, ihale yolsuzluğu ve usulsüz alımlarla ilgili polis operasyon yapmıştı.

Operasyon, Bozok Üniversitesi'nde ihalelere fesat karıştırmak ve yolsuzluk iddiaları sonucunda aralarında üniversite de görevli Rektör yardımcısı, daire başkanları ve işadamlarının tutuklanmasıyla sonuçlanmıştı. Halen Yozgat Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmalar devam ederken, kamu görevini yerine getirerek ihale yolsuzluğu ve usulsüz alımlar hakkında suç duyurusunda bulunan Prof. Dr. Hasan Acar'ın üniversite ile ilişiği kesildiği öğrenildi.

Acar'ın haksız uygulamayı Yozgat İdare Mahkemesine taşıdığı, Mahkemenin ise yaklaşık bir yıldır devam ettiği öğrenildi.

Acar'ın, yayınlanmış 9 kitabı var.

Yozgat Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaları devam edilen rektör yardımcılarının Rektörlük seçimlerine aday olduğu öğrenildi. 16 Nisan'da yapılacak rektörlük seçimlerinde Rektör olan İnci Varinli'nin de tekrar aday olacağı öne sürüldü.

Prizmahaber.com- Özel 

Bu haber toplam 7690 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri