Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YSK, Dicle'ye Meclis yolunu kapattı

23.06.2011 23:38
Hatip Dicle'nin avukatının itirazını değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, karar düzeltme itirazını reddetti.

Yüksek Seçim Kurulu, Hatip Dicle'nin milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin kararın düzeltilmesine yönelik istemi reddetti.

YSK BAŞKANI EM

YSK Başkanı Ali Em, YSK'dan ayrılırken karara ilişkin gazetecilere açıklama yaptı.

Anayasa ve ilgili yasaya göre Kurul kararlarının kesin olduğunu belirten Em, ''Ancak maddi hata yönünden kararı yeniden inceledik. Buna ilişkin kararımızı verdik. Bu karar YSK sitesinde ve Resmi Gazete'de yayımlanacak. İsteyen kararı sitede görebilir'' diye konuştu.

Em, sorular üzerine Dicle'nin avukatının yaptığı karar düzeltme isteminin reddine ilişkin kararın, oy birliği ile alındığını bildirdi.

Bir gazetecinin ''MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'YSK seçim döneminde sınıfta kaldı' yönünde açıklama yaptı. Açıklamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Em, seçimin hukuksal anlamda düzenli bir şekilde yapıldığını, bunun kamuoyu tarafından da görüldüğünü söyledi.

''Hatip Dicle'ye ilişkin kararın hükümetin telkinleriyle alındığı iddiaları var'' diyen bir gazeteciye de Em, ''YSK bağımsız bir kurul, kararlarını kendi üyelerinin iradesiyle verir'' karşılığını verdi.

Bu haber toplam 1726 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri