Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Ben de KÜRDÜM Böyle Hak Aranmaz"

21.04.2011 00:21
YSK'nın bazı BDP destekli bazı bağımsız adayların milletvekilliği adaylığını iptal etmesi sonrası patlak veren olaylara en güzel cevabı bir Kürt bayan memur verdi. Bu sese kulak verin...

İtfaiye aracını ateşe verdiler, içinde memurların ve müşterilerin olduğu bir PTT şubesine molotof attılar, yol boyunca önlerine gelen dükkanları yakıp yıktılar.

Ve bütün bunlara gerekçe olarak da YSK'nın BDP destekli bir kısım bağımsız adayı veto etmesini gösterdiler.

Peki demokratik haklar böyle demokrasi dışı yollarla aranır mı?

Bu konuda çok şey yazılabilir ama en kısa ve vurucu açıklamayı BDP'lilerle beraber yürüyen yüzleri maskeli grubun molotof kokteyli attığı PTT'de çalışan bir Kürt bayan yaptı.

İşte maskeli grubun molotoflu saldırısına uğrayan o PTT'de çalışan bayan memurun ders niteliğindeki o sözleri;

"Ben memurum. Ben de Kürdüm ama böyle birşeyi kabul etmiyorum.

Bu kadar insan perişan olmak zorunda mı?

Hak aramanın da bir şekli vardır.

Böyle insanlık olmaz.

Böyle hak arama olmaz"

YSK VETO ETTİ OLAYLAR PATLADI

YSK'nın aralarında Hatip Dicle, Leyla Zana, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel gibi isimlerinde olduğu 7'si BDP destekli 12 bağımsızın adaylığını iptal etmesi sonrası olaylar patlak verdi. Kaos yaratmak ve provokasyon için fırsat kollayanlar bu karar sonrası sokaklara indi.

 

 

 

Bu haber toplam 2646 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

Kanı bozuklar
Talha
Kendini bu ülkenin bir ferdi olarak gören hiç kimse kendi malına zarar veremez.Kendi insanına böyle davranamaz.Zaten adamlar TC. Diyor.Başka bir devletten söz eder gibi.Bütün bunlar olup biterken,bu insanlarla nasıl kardeş olabileceğimi düşünmek bile istemiyorum.Belli ki istenen de bu.Elden geldiğince sabırlı ve temkinli olmak gerektiğini biliyorum.Ama gel gör ki yakılıp yıkılan benim ülkem,kanı dökülen benim insanım.Öncelikle o çocukların anne babaları aklını başına toplayıp,kandırılan çocuklarına sahip çıksa,terörle biyere varılamayacağını anlasalar,verdikleri zararın faturasını hepimizin ödeyeceğini anlasalar,ortak bir zeminde çözüm bulunabilirdi.Ama bu yapılanlar karşısında benim de ayranım kabarıyor,dayanamıyorum bu insanlık dışı davranışlara.Birçok insan "bu vahşilerle mi kardeş olacağız"diye düşünmeden edemiyor.Elbette bu saldırganlar kürt halkının tümünü temsil etmiyor.Ancak diğerleri de bu şiddete tepkili görünmüyor.Gel çık işin içinden.
21 Nisan 2011 Perşembe 23:31
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri