Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Yuh yuh' şarkısıyla gitti karanfille uğurladı

07.04.2014 00:49
Antalya'da 5 yıl sonra bir kez daha belediye başkanı seçilen Menderes Türel, görevi devraldı.
Menderes Türel, 5 yıl önce kaybettiği belediye başkanlığını tekrar devraldı! Kendisinin belediyeden "yuh yuh" şarkısıyla uğurlandığını hatırlatan Türel, kendisinin böyle yapmayacağını göndere çekilen CHP bayrağının yerine Türk bayrağı olacağını söyledi.

Devir törenine katılan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara balkondan seslenen AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, seçim sürecinde AK Parti'ye destek veren herkese teşekkür etti.
 
Antalya'da adeta "mıntıka temizliği" yapıldığını, çalışmayanların, iftiracıların gönderildiğini ifade eden Çavuşoğlu, "Adam gibi adamı, hizmet adamını Antalya'nın başına getirdiniz. Hizmet ustası, değerli kardeşim Menderes Türel'i Antalya'mıza hizmet etmek için göreve getirdiniz, sizlere teşekkür ediyorum" dedi.
 
"KARANFİLLERLE UĞURLAYACAĞIM"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel de 5 sene önce görevi teslim alanların elinden zor kurtulduğunu, hakarete uğradığını, "yuh yuh " şarkısıyla uğurlandığını söyledi.
Türel, "İşte o gün karar vermiştim, 'Bana bu hakaretleri reva görenleri bir gün gelecek bu kapıdan karanfillerle uğurlayacağım' demiştim. Allah'a şükrediyorum, yüce rabbim ve sizlerin sayesinde nasip oldu" dedi.

Görevi 5 sene önce devrederken Büyükşehir Belediyesi önündeki Türk bayrağının indirilip, CHP bayrağının çekildiğini kaydeden Türel, bugün kendilerinin şanlı bayrağı tekrar göndere çekerek görevi devraldıklarını anlattı.

YUH YUH ŞARKISINI HATIRLATTI

Kendisinin "yuh yuh" şarkısıyla uğurlandığını ancak CHP'li belediye yetkililerini, "Bir başkadır benim memleketim" şarkısı ve karanfillerle uğurlayacaklarına dikkati çeken Türel, "Millet unutmadı, paylaşmak için bugünü bekledik. Çünkü biz 'men sabera zafera' (sabreden zafere ulaşır) diyen bir inancın temsilcileriyiz. Zafer inananlarındır, bu zafer hepimizindir, hayırlı olsun" diye konuştu.

SANDIKTA ŞAİBE VAR İDDİASI

Antalya'da yeni bir dönemin başladığını dile getiren Menderes Türel, çünkü yalancılar ve iftiracıların gittiğini, hizmet aşkıyla yanan, adaletli ve dürüst bir yönetimin geldiğini kaydetti.
Antalya'da demokrasinin, cumhuriyetin kazandığını, montajlarla demokrasiyi tezgahlamaya çalışanların gittiğini belirten Türel, eski yönetimin 2012 ve 2013 yıllarına ait evrakları yakarken yakayı ele verdiğini söyledi.

Antalyalının kentine sahip çıktığını, 5 yıllık hasretin bittiğini, sevenlerin kavuştuğunu ifade eden Türel, şöyle devam etti:

"Seçim sonuçlarını herkes kabul etti ama bir kişi kabul etmedi. O da Mustafa Akaydın. Ondan sonra iyi bildiği oyunlara başladı, 'şaibe var' deyip durdu. Sandık başında senin partinin dışında MHP ve diğer partilerin görevlileri de var. MHP niye itiraz etmiyor? Çünkü onlar dürüst, itiraz etmiyor. CHP içinde bir kesim artık bu oyunları alışkanlık haline getirmiş. Kazandıkları yerde hile yok, şaibe yok, kazanmadıkları yerde var. Ey gafiller, o sandıkları 10 kere saysak da bizim oyumuz artar, siz neyin peşindesiniz? Akaydın benim aileme hakaret etti, 'Menderes Türel kimin çocuğu' diyecek kadar alçaldı. Şimdi arkadaşlarım bana 'bırak değmez' diyor. Ben ona uymam, çünkü biz hizmet için geldik, bununla kaybedecek vaktimiz yok. Zaten siz bu adama en güzel cevabı sandıkta verdiniz."
Kaynak:
Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri