Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yunanistan'ın kredi notu düştü

25.07.2011 11:45
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Yunanistan'ın kredi notunu üç basamak düşürdü.

Kuruluştan yapılan açıklamada, Yunanistan'ın yerel ve yabancı para birimi cinsinden tahvil notunun ''Caa1''den ''Ca''ya indirildiği ifade edildi. Kredi notlarına ilişkin görünüm ise ''gelişen'' olarak belirlendi.

Moody's, Avrupa Birliğinin Yunanistan için yeni paketinin, özel sektör için ''önemli ekonomik kayıplara'' yol açacağını belirterek, borç değişimi tamamlandıktan sonra Moody's'in Yunan hükümeti tarafından ihraç edilen yeni ve mevcut tahvillerin kredi risk profilini yeniden değerlendireceği kaydedildi.

Yunanistan için hazırlanan yeni paket, Avro Bölgesi ülkelerinden ve Uluslararası Yardım Fonundan 109 milyar Avro katkı öngörüyor. Finansal kuruluşlar ise tahvil değilimi ve geri alımlar yoluyla pakete 50 milyar Avro katkıda bulunacak. Bankalar, ellerindeki Yunan kağıtlarının değerini, tahvil değişimi ve geri alım programlarının parçası olarak gönüllü biçimde yüzde 21 oranında zarar yazacak.

Bu haber toplam 1888 defa okunmuştur
EH GALİ
CONNECT
TUH SOM UMUTLAA RIDA SUYA DÜŞTÜ KILINÇDAR YETİŞEMETİ YORKO NUN PUANI TÜŞTÜ E BAKAM BİDE ÇIKIVERİR GAALİ PUANI. HEP DÜŞÜP DURCEK DEĞİL YA
25 Temmuz 2011 Pazartesi 23:26
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri