Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yunanistan'a Ateş Püskürdü

12.11.2013 00:52
Egemen Bağış, Selanik'e gitmek üzere yola çıkan 'Barış Treni'nin pasaport ve gümrük işlemleri için saatlerce bekletilmesine sert tepki gösterdi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Yunanistan Selanik'e gitmek üzere yola çıkan 'Barış Treni'nin pasaport ve gümrük işlemleri için saatlerce bekletilmesi konusunda ''Yunan hükümetinin bu trenin geciktirilmesinde bir kastı varsa gerçekten çok saçmadır, mantıksızlıktır, akılsızlıktır. Ama ben bunun teknik bir sebeple olmuş olma ihtimaline hala şans tanımak istiyorum.''dedi.

İsveç'in yeni Ankara Büyükelçisi Lars Wahlund'u bakanlıktaki kabulünde konuşan Egemen Bağış, aralarında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da bulunduğu, Atatürk'ün doğduğu evde tören için yola çıkan 'Barış Treni'nin, yaklaşık 5 buçuk saat gecikmeli olarak Selanik'e ulaşması hususunu değerlendirdi. Kendisinin Batı Trakya damadı olduğunu ifade eden Bağış, Batı Trakya'daki süreci yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Bağış '"Yunan Hükümeti'nin bu trenin geciktirilmesinde bir kastı varsa gerçekten çok saçmadır, mantıksızlıktır, akılsızlıktır. Ama ben bunun teknik bir sebeple olmuş olma ihtimaline hala şans tanımak istiyorum. Bu tür sorunlarda tren istasyonunda bir işgüzarın, ülkesinin çıkarlarını düşünmeyen bir sorumsuzun bir yaklaşımı ya da gerçekten teknik bir arıza söz konusu olabilir. Neyin ne olduğunu görelim, sonra değerlendirmede bulunuruz." diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1590 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri