Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yunanistan'da evler araba fiyatına

23.07.2015 11:24
5 yıldır ekonomik kriz yaşayan Yunanistan'da ev fiyatları dibe vurdu. Yunanistan'da krizle beraber araba fiyatına ev satılıyor.

Yunanistan'da 5 yıldır süren ekonomik kriz ile evfiyatları araba bedeline kadar düştü. Enflasyonun tırmandığı, maaşların düştüğü, vergilerin arttığı Yunanistan'da ev fiyatları dibe vurdu.

EVLER 54 BİN LİRA

Yunanistan'da kriz öncesinde 50 bin euro olan evler şu an 18 bin euroya (54 bin liraya) alınabiliyor. Yunan emlakçılar da evler satılsın diye komisyon almayarak, alımı daha da ucuza getiriyor. Bu durum ise biraz parası olana fırsat sunuyor. Ev alarak tatilini 'Komşu'da geçirmek isteyen Türk vatandaşları, Yunanistan'a akın ediyor. Atina'daki kriz nedeniyle fiyatları düşen evlere birçok ülkeden de ilgi başladı.

EN BÜYÜK EŞİTSİZLİK YUNANİSTAN'DA

Öe yandan, Yunanistan'da en zenginler ve en yoksullar arasındaki gelir uçurumu daha da arttı. OECD'nin 34 Avrupa ülkesinde gerçekleştirdiği araştırmaya göre, 2014'te en büyük eşitsizlik Yunanistan'da yaşandı, yoksullar daha yoksul, zenginler ise daha zengin oldu. Araştırmada, Yunanistan'da 2007'de yüzde 11 olan yoksulluk oranının 2014'te yüzde 32'ye yükseldiği, gayri safi milli hasılanın önemli bölümünü kontrolü altında tutan yüzde 2'lik oranın ise yüzde 10'a çıktığı vurgulandı.

Bu haber toplam 1304 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri