Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yunan Führer İstanbul'u istedi

08.06.2012 10:30
Yunanistan'da Altın Şafak Partisi lideri Nikos Mihaloliakos, İstanbul'un bir gün geri alınabileceğini dile getirdi.

Yunanistan'daki aşırı sağcı Altın Şafak Partisi'nin 'Führer' lakaplı lideri Nikos Mihaloliakos 'İstanbul'un bir gün geri alınabileceğini' ima etti.

Yunanistan'ın Proto Thema gazetesine konuşan Mihaloliakos, ilginç değerlendirmelerde bulundu.

KRALİÇE ŞEHİR

Mihaloliakos, İstanbul'un fethi dolayısıyla Atina'da düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada "Kalbimiz kraliçe şehirde (İstanbul) Yaşasın Konstantinos Palaiologos" demişti.

Mihaloliakos, bu sözleriyle ilgili olarak kendisine yöneltilen "15 milyon Türk'e karşı artık sadece 3 bin Rum'un yaşadığı İstanbul'u talep etmek bugün gerçekçi olabilir mi?" şeklindeki soruyu şöyle yanıtladı:

YAHUDİLERİ ÖRNEK VERDİ

''Yahudiler asırlar sonra, 1948 yılında, atalarının topraklarında devlet kurmayı başardılar. 'Silahları alarak Türkler ile savaşmamız gerekiyor' demiyorum fakat asırlarca Helenizm'in Küçük Asya, Pontus ve Doğu Trakya'da var olduğunu unutmamalıyız.''

Mihaloliakos, kendisine Hitler'in lider anlamına gelen 'Führer' diye hitap edilmesinden de rahatsız olmadığını dile getirdi, "Kimse beni faşistlikle suçlayamaz" dedi.

FAŞİSTLERİN PARTİSİ

Altın Şafak Partisi, göçmen karışıtı sert tutumuyla biliniyor. 'Faşitlerin partisi' olarak tanınan Altın Şafak, 6 Mayıs'taki seçimlerde yüzde 7 oy alarak parlamentoya girmeye hak kazanmıştı.

17 Haziran seçimleri yaklaşırken Altın Şafak üyelerinin diğer parti üyelerine karşı olan saldırganca davranışları Yunan kamuoyunda tepki çekiyor.

Bu haber toplam 6912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri