Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yurt Gazetesi'nden Genelkurmay'daki iftara tepki

01.08.2013 14:40
CHP'nin gazetesi Yurt, Genelkurmay'da yapılan iftar yemeği için "AK İFTAR" dedi..

Sahibi CHP'li milletvekili olan Yurt Gazetesi ilginç bir habere imza attı. Birinci sayfadan anons edilen haber Genelkurmay Karargahı'nda verilen iftar yemeği için "AK İFTAR" başlığı taşıdı.

KARARGAHTA İLK İFTAR

Yüksek Askeri Şura'nın bu yıl ki Ağustos toplantısı bugün başlayacakken, toplantıdan bir gün önce Necdet Özel tarafından YAŞ üyeleri onuruna bir iftar yemeği düzenlendi. Yemek, Genelkurmay Karargahı'nda düzenlenmesi nedeniyle bir ilk olma özelliği taşıyordu.

CHP'NİN GAZETESİ "AK İFTAR" DEDİ

Yurt Gazetesi ise söz konusu iftarı sanki ayıp bir şey yapılıyormuş gibi sunarak hükümete mal etmeye kalktı. Gazete, birinci sayfadan anons ettiği haberinde Genelkurmay'da verilen iftar yemeği için "AK İFTAR" ifadesini kullandı.

HOLLANDA ASKERLERİ MÜSLÜMAN ÖĞRENCİLERLE

Öte Hollanda Savunma Bakanlığı, silahlı kuvvetlerinde görevli Müslüman askerlere iftar verdi. 2006 yılından bu yana geleneksel olarak farklı askeri birliklerde düzenlenen iftara bu yıl Kraliyet Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ev sahipliği yaptı.

Yurt'un Genelkurmay iftarına tepki göstermesinin ardından Hollanda'da Müslüman askerlere iftar verilmesi ortaya çıkan garip durumu özetlemesi açısından hayli ilginç bulundu.

Bu haber toplam 2196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri