Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şükrü Sula vefat eti

09.12.2010 18:36
Önder İmam-Hatip Liseleri mezunları ve mensupları derneğinin bir önceki başkanı Yusuf Sula’nın babası Emekli müftü Şükrü Sula, İstanbul'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

 

Emekli Müftü ve İslami çevrelerin tanınan isimlerden Şükrü Sula Bahçelievler Mehmet Ülker Camisine giderken bir aracın çarpması sonucu vefat etti.

Önder İmam-Hatip Liseleri mezunları ve mensupları derneğinin bir önceki başkanı Yusuf Sula’nın babası olan Şükrü Sula, Türkiye’nin muhtelif yerlerinde 26 yıl vaizlik ve müftülük görevlerinde bulunarak bir nesil yetiştirmişti.

1933 yılında Çaykara’da doğan Şükrü Sulanın babası Cafer Efendi aynı zamanda ilk hocasıydı. Önce Babasından sonra Hacı Hasan Rami Yavuz’dan dini ilimleri tahsil etti ve 1953 yılında icazet aldı.

1954 yılında açılan vaizlik ve müftülük imtihanını kazanarak Türkiye’nin muhtelif yerlerinde 26 yıl vaizlik ve müftülük görevlerinde bulundu.

1980 yılında emekliye ayrılan Sula, hayır işlerinde asla vazgeçmedi ve Kur’an Kurslarında okuyan öğrencilere yardım işleri ile ilgilendi. Sula, aynı zamanda ilim yayma cemiyetinde de aktif olarak hizmet veriyordu.

 

vakit

Bu haber toplam 4558 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri