Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yuvamı yıktın dediği bina sahte içki deposu çıktı

01.10.2014 01:14
Bugün cenazede Ahmet Misbah Demircan’a tepki gösteren Hasan Özdoğan’ın evinin sahte içki deposu olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Katıldığı cenaze töreninde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a “Yuvamı yıktın, sen de bu tabutta yatacaksın” diyerek tepki gösteren Hasan Özdoğan’ın evinin mahkeme kararıyla tahliye edildiği ve bahsettiği evi sahte içki deposu olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

1 MİLYON LİRA ALDI

Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan incelemede Tarlabaşı Kentsel Yenileme Projesi içinde yer alan Çukur Mahallesi Karakurum Sokak 8 numarada bulunan 3 katlı binanın yüzde 50 hissesinin Hüseyin Önal ve Ali Topçu'ya ait olduğu ve 07.01.2013 tarihinde belediye ile anlaşma sağladıkları belirlendi.

Kalan yüzde 50 hissenin 9’da 1'ine sahip olan Hasan Özdoğan’ın ise mahkemeye başvurduğu, 3’üncü Asliye Hukuk Mahkemesinin Özdoğan ve diğer hissedarlara binanın yüzde 50 hissesi karşılığında 1 milyon 25 bin 571 lira ödenmesine karar verildiği ifade edildi.

SAHTE İÇKİ DEPOSU OLARAK KULLANDI

Özdoğan'ın, diğer mülk sahipleri çıkmasına rağmen binada kalmaya devam ettiği belirlendi.

Bunun üzerine polis ve zabıta ekipleri binayı boşaltmak için 03 Eylül 2014 tarihinde harekete geçti. Yapılan kontrollerde, sözkonusu binada Hasan Özdoğan’a ait bir sahte içki deposu bulunduğu tespit edildi.

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri