Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ömer Özkan hakkında dolandırıcılık iddiası

09.09.2013 20:55
Yüz nakilleriyle adını tüm dünyaya duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan ve 37 akademisyen hakkında soruşturma açıld

Soruşturma kapsamında üniversitede görevli akademisyenler ile doktorlar, geçen hafta ifade için Antalya Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Müdürlüğü'ne bağlı Mali Şube Bürosu'na çağrıldı.

Son olarak geçen hafta Kadın Doğum Anabilim dalında Prof. Dr. Tayup Şimşek ile Doç. Dr. Mehmet Şimşek'in ifadelerinin alındığı belirtildi. Savcılık ifadesi alınan 2 akademisyenin, doktor raporunun ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

HASTA DOSYASINA EL KONULDU

Soruşturma kapsamında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndeki birçok hasta dosyası, Mali Şube ekipleri tarafından incelenmek üzere alındı. Soruşturmada adı geçen akademisyenlerden bazılarının bu soruşturmanın ardından üniversiteden ayrıldığı, bazılarının ayrılma aşamasında olduğu belirtildi.

37 akademisyen hakkında savcılık tarafından 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla hazırlanan iddianamenin, 1- 2 ay içinde tamamlanacağı kaydedildi.

Bu haber toplam 4428 defa okunmuştur
hizmetin mükafatı.
gazi
kimki bu ülkeye hizmet edip bir reforum yapıyorsa,ayağına pranga vurmayı maharet sayan o zavallılar yüzünde güzel ülkem ne hale geldi, ilim adamlarımızı nasıl incitiyorlar ayıp be ayıp sizde buna inanıyorsunuz,soyuta değil somut olunca yazında iftira olmasın,güneş balçıkla sıvanmaz ama izi kalır,yazıklar olsun sebep olanlara yazanlara çizenlere,devlete tavsiyem şu bilim adamlarına açık çekle hizmet ettir bu millet kendine hizmet edene değil rüşvet ekmeğini verir ekmeğini, saygılarımla ülkesini seven insanlara lanetliyorum tabasbus yapanları bühtan içinde olanları......
13 Eylül 2013 Cuma 06:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri