Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüz nakli olan gençte şaşırtan değişim

07.11.2012 17:50
Türkiye'nin yüz nakli yapılan ilk hastası Uğur Acar, estetik operasyon geçirdikten sonra 20-25 yaş arasında gösterdiğini söyledi.

Uğur Acar , kendisine yapılan yüz germe ameliyatının ardından açıklamalarda bulundu. Acar, burnuna ve yara izlerine müdahalede bulunulduğunu ve yüzünün gerildiğini kaydetti.

Estetik ameliyatından 5 saat sonra aynaya baktığını anlatan Acar, yüzündeki ödemler nedeniyle ilk önce bir şey anlayamadığını, ödemler indikten sonra ise büyük bir şaşkınlık yaşadığını, yüzünün artık daha genç göründüğünü belirtti. Ameliyatın ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndeki doktor ve hemşireler dahil bir çok kişinin kendisini tanıyamadığına dikkati çeken Acar, ''Estetik ameliyattan sonra yüzümü çok beğendim. Önceden 30-35 yaş arasında şimdi ise 20-25 yaş arasında gösteriyorum. Çok mutluyum. Ömer Hocama teşekkür ediyorum. Yüzümdeki değişikliklerin ardından herkes şaşırıyor. Geçenlerde bir doktora kontrole gitmiştim. Beni tanıyamadı. Kimliğimi gösterince benim 'Uğur Acar' olduğuma inandı'' dedi.
Yüz naklinin ardından hayatının tamamen değiştiğini kaydeden Acar, ''Yüz naklinin ardından hayallerim bile değişti. Açıköğretimden liseye başladım. Okulumu bitirmek istiyorum. Çok çalışıp kendime bir ev almak istiyorum. Bir çok reklam ajansından arıyorlar. Dizi ve tıraş bıçağı reklamları teklifi geliyor. Ocak ayından sonra bu teklifleri değerlendireceğim'' diye konuştu.
''Hangi dizide oynamayı istersin?'' sorusuna ise Acar, ''Kurtlar Vadisi'nin fanatiğiyim. Eğer teklif gelirse Kurtlar Vadisi'nde oynamayı isterim'' yanıtını verdi.
Boş zamanlarında Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'nde Türkiye'nin dördüncü yüz nakilli hastası Turan Çolak ile yürüyüş yaptıklarını anlatan Acar, Çolak ile iyi arkadaş olduklarını ve birbirlerine destek verdiklerini dile getirdi.

 

Bu haber toplam 25054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri