Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüzde 50 zam meclisten geçti! Kimler yararlanacak

18.03.2015 09:57
TBMM Genel Kurulu'nda "Torba Kanun" teklifinin 11 maddesi kabul edildi. Peki bu 11. maddeler neler var?

İstanbul'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulacak. Üniversite Tıp, Hemşirelik, Yaşam Bilimleri ve Sağlık Bilimleri fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nden oluşacak.

Üniversitenin mütevelli heyeti, Sağlık Bakanı, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı, Rektör, Bakanın seçeceği bir üye ile Yükseköğretim Kurulu tarafından seçilen profesör unvanına sahip bir üye olmak üzere, toplam 5 üyeden oluşacak.

KİMLER UZMAN EBE OLACAK?

Kabul edilen maddelere göre, lisans mezunu ebeler, meslekleriyle ilgili lisansüstü eğitim alarak uzmanlaştıktan ve diplomaları sağlık Bakanlığı'nca tescil edildikten sonra "uzman ebe" olarak çalışacaklar. Ebeler meslekleriyle ilgili olan özellik arz eden birim ve alanlarda belirlenecek esaslar çerçevesinde yetki belgesi alacaklar.

Üniversite, yabancı dilde eğitim veren program açma, yabancı yükseköğretim kurumları ile ortak program yürütme de dahil olmak üzere yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarıyla her türlü iş birliğine dair protokol yapabilecek.

Mektebi Tıbbıyeyi Şahane adıyla hizmet vermek üzere inşa edilen ve halen Marmara Üniversitesi adına tahsisli olan Haydarpaşa Kampüsü, Sağlık Bilimleri Üniversitesine tahsis edilecek.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÜZDE 50 ZAM

Teklifle, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne 2735 kadro ihdas ediliyor.
Teklife ihdas edilen maddeyle, sağlık çalışanlarının nöbet ücretleri yüzde 50 oranında artırıldı.

EK DERS ÜCRETİ

Ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek.

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, verdiği aranın ardından, komisyon ve hükümetin yerini almaması üzerine, birleşimi, bugün saat 14.00'de toplanmak üzere kapattı.

Bu haber toplam 1712 defa okunmuştur
SEÇİME DOĞRU HİKAYELERDEN ALINTI
DENİZCİ
ADALETTEN BAHSEDECEKSEN BİRİNCİ DERECENİN DÖRDÜNCÜ KADEMESİNE ÇIKAMAYAN ÜNÜVERSİTE MEZUNU ASTSUBAYLAR İÇİN ALDIĞINIZ KARARDAN GECE GENEL KURMAYIN BASKISIYLA İPTAL ETMEZDİNİZ.ECEVİT ZAMANINDA ÇIKARTILAN ADINA HALKÇI ECEVİT DE DESEK YANLIŞ OLMAZ ANCAK SON İCRATIYLA ONU DA YOK ETTİ.20-30 YILLIK MEMURLAR İLE YENİ İŞE BAŞLAYANLAR ARASINDA FAZLA ÜCRET FARKI YOK BU MAKASIN AÇILMASI İÇİN GÖREV TAZMİNATI ÇIKARTILDI EN DÜŞÜK MAAŞ ALAN 20-30 SENELİK MEMURLARDAN BAŞLATILACAK GÖREV TAZMİNATI VEKİLLERDEN BAŞLATILDI ASGARİ ÜCRETİN 5-10 KATI ÜCRETLER VERİLDİ ASKERLERDE YARBAYA KADAR DİĞERLERİNDE PROFÖSÖR MÜDÜRLER VALİLER V.S BİTTİ BU DEVLETTE YETKİLİ OLUP DA BUNA GÖZ YUMANLARIN ALLAH BELALARINI VERSİN HAKKIM HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN.FARUK EFENDİ.
06 Nisan 2015 Pazartesi 16:59
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri