Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüzlerce hasta bekliyor

13 Şubat 2009 / 17:37
8 gündür Rafah kapısının kapalı olduğunu belirten Gazze Sınır Kapıları İdaresi: “Yüzlerce Hasta Tedavi Olabilmek İçin Rafah Kapısının Açılmasını Bekliyor”
Filistin Enformasyon Merkezi

Gazze Sınır ve Kapılar İdaresi, Mısırlı yetkililerin Gazze’deki insanlık dramını dikkate almadan sekiz gündür Rafah sınır kapısını kapatmaya devam ettiklerini belirtti.

Gazze Sınır ve Kapılar İdaresi dün (12 Şubat Perşembe) bir açıklama yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada şunlar ifade edildi: “Mısırlı yetkililer sürpriz bir şekilde 5 Şubat Perşembe günü Rafah sınır kapısını kapattılar. Gazze’de yüzlerce hasta ve muhtaç sınır kapısının açılmasını beklerken, Mısır tarafında da onlarca kişi Gazze halkına yardım elini uzatmak için sınırda bekliyor. Gazze’de tedavi olmak için 800 hasta, insani hallerden dolayı 500 kişi ve oturma izni nedeniyle de 500 kişi Rafah sınır kapısının açılmasını bekliyor. Mısırlı yetkililerin geçen Perşembe gününden beri bir tek hastanın bile Gazze’den çıkmasına izin vermemesi, Gazze’deki hastaların hayatını ciddi manada tehlikeye sokmaktadır.”

Rafah sınır kapısının bir haftadan beri gönderilen insani yardımlarla Gazze halkıyla dayanışmak için dünyanın dört bir yanında gelen insanların yüzüne kapatıldığına dikkat çekilen açıklamada ayrıca Mısırlı yetkililere de seslenilerek, kuşatma altında inleyen Gazze halkından hasta olanlarla insani hallerden dolayı dışarı çıkmak isteyenlerin çıkışlarına olanak sağlamak için Rafah kapısını bir an önce açmaları istendi.

Bu haber toplam 938 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri