Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zaman yazarı Türköne boşandı

23.06.2011 15:52
Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ile kendisi için aday olmayan eski milletvekili eşi Özlem Piltanoğlu boşandı.

AK Parti'den milletvekili adayı olmasına rağmen listeye giremeyen Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ile kendisi için aday olmayan eski milletvekili eşi Özlem Piltanoğlu boşandı.

Zaman yazarı Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ile AK Parti eski milletvekili eşi Özlem Piltanoğlu boşandı. Bir süredir ayrılacakları konuşulan Türköne çiftinin boşanma işleminin 12 Haziran seçimlerinin hemen ardından gelmesi dikkat çekti. Resmileşen ayrılığı doğrulayan Mümtaz’er Türköne Radikal’e yaptığı açıklamada, “Geçen hafta Üsküdar Aile Mahkemesi’nin kararıyla tek celsede boşandık. Anlaşmalı bir boşanma oldu” dedi. Türköne çiftinin 10 yaşında olan oğlunun annesinde kalacağı öğrenildi.

Tansu Çiller’in başbakanlığı döneminde başdanışmanlığı görevini de yapan Mümtaz’er Türköne gazete yazıları ve ekranlara taşınan polemikleri ile son dönemin dikkat çekici isimlerinden. Türköne, 3 çocuğunun annesi olan 16 yıllık eşi Mualla Kavuncu’dan ayrıldıktan sonra öğrencisi olan Özlem Piltanoğlu ile evlenmişti. 1976 doğumlu olan Özlem Piltanoğlu, Türkiye’nin en genç kadın kaymakamıyken AK Parti’den siyasete atılmıştı.

2011 seçimlerinde milletvekili adayı olmayan Piltanoğlu’nun yerine eşi Mümtaz’er Türköne’nin Meclis’e girmesi bekleniyordu. Mümtaz’er Türköne, AK Parti’den milletvekili aday adayı olmasına rağmen listeye girememişti. Türköne liste dışı kalmasını “boyumun ölçüsünü aldım” sözleriyle değerlendirmişti.

Radikal

Bu haber toplam 3074 defa okunmuştur
Nafaka
ekrem akay
Nafaka ya da sadaka aldı mı emekli vekilin maaşından?
25 Haziran 2011 Cumartesi 03:46
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri