Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zaman Yazarına Sert Cevap

07.02.2014 11:45
17 Aralık darbe girişimi sonrasında yazdığı provokatif yazılarla dikkat çeken Zaman yazarı Mümtazer Türköne katıldığı bir canlı yayın programında Ergenekoncu ağzı ile konuşmuş ve “Gelinen süreçte AKP kapatılmalı” demişti. Türköne’ye AK Parti’den cevap ise

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, “AKP kapatılmalı” diyen Zaman Gazetesi yazarına sert tepki gösterirken, Kapusuz, “Meşru yollarla sonuç alamayan, bazı güçlerin ve paralel yapının çizgisinde bir yazar ‘AK Parti kapatılmalı’ diyecek kadar cehalet yoksunu. ‘Asalet barışta değil, savaşta ortaya çıkar’ diye bir söz vardır. Herkesin foyası ortaya döküldü” dedi.

AK Parti'li Kapusuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz Türköne ‘AK Parti kapatılmalı’ demiş. Meşru yollarla sonuç alamayan, bazı güçlerin ve paralel yapının çizgisinde bir yazar ‘AK Parti kapatılmalı’ diyecek kadar cehalet yoksunu. Yüzde 50 ile her iki kişiden birinin oyunu almış bir siyasi partiyi içine sindiremeyen bu zat milli iradeyi ve halkın yarısını da hiçe saymış oluyor. Demokrasi, insan hakları ve özgürlük nidaları atmaları da içi boş bir söylemden öteye geçmemiştir” sözlerini sarfetti.

Kapusuz, ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Bu zatın ‘siyasi partiler sandıkta eşit şartlarda rekabet etmiyor’ ifadeleri de acziyetin, çaresizliğin sandık dışına tevessül etmenin ifadesidir. Demokrasiyi içselleştirememiş kişilerin, içi boş demokrasi nutukları atması milletimiz nezdinde bir anlam ifade etmemektedir. ‘Asalet barışta değil, savaşta ortaya çıkar’ diye bir söz vardır. Herkesin foyası ortaya döküldü. Demokrasi çoğunluğun azınlığa tahakküm kurması olmadığı gibi, azınlığında çoğunluğa tahakküm kurmadığı bir rejimdir. Demokrasi çoğunlukçu değil, çoğulcu bir rejimdir. Sandık yönetimi belirler. Yönetim milli iradeyi temsil eder, azınlığın hak ve hukukunu da korur. Bu düpedüz bürokratik vesayet anlayışının, yetkiyi meşru olmayan yollarla ele geçirme çabasıdır. Görünen o ki devlet içine sızan çevreler kendini aşmış, parti kapatmadan medet umar hale gelmiştir. Şu çok iyi bilinmeli ki AK Parti gücünü bazı çıkar çevrelerinden değil, milletin bizzat kendisinden almıştır. Sonuçta milletin dediği olur. Söz de, karar da, yetki de milletindir. Milletimizin nihai kararı başımızın tacıdır.”

Yeni Akit

Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri