Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zaman Yazarının Köşk Adayı!

11.03.2014 11:38
Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Erdoğan'ı da Gül'ü de sildi attı! Zaman yazarına göre bu iki isim aday olacak!

Zaman gazetesi yazarı Nuriye Akman'a göre bu tahliyeler pazarlıklar sonucunda alında ancak sonuç istenilen gibi olmayacak ve vesayet yeniden güçlenerek cemaatten önce Erdoğan'ı yiyecek!

Akman yazısının sonunda dikkat çeken bir iddiaya da yer verdi. Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığının mümkün olmayacağını savunan Akman, son dönemlerdeki duruşuyla Gül'ün de bu şansının kalmadığını söyledi Peki cumhurbaşkanlığına kim aday olur?

Vesayetin adayı İlker Başbuğ, karşı tarafın ise Haşim Kılıç!

KİM BİLİR HANGİ PAZARLIKLA TAHLİYE EDİLDİ

İlker Başbuğ tahliyesinin ardından “Benim bu esaret döneminden kurtulmam bir başlangıçtır. Devamı mutlaka gelecektir, bundan emin olun. Balyoz davasındaki bütün arkadaşlarımızın özgürlüğü de yakındır.” diye konuşarak “mutlu” geleceğimizi ilan etti.

Kim bilir hangi pazarlıkların tamamlanması beklenerek, bile isteye yazılmadı ki, önce tahliye, ardından beraat kararlarına zemin hazırlansın. Gelinen aşamada 15 gün içinde açıklanması gereken gerekçeli kararın, Anayasa Mahkemesi’nin kararından sonra bambaşka bir içerikle kaleme alınacağı açık. Cin şişeden çıktı. Başbuğ, çıktığı hapishaneye dönmeyecek.

İNTİKAMLARINI CEMAATTEN ÖNCE BAŞBAKAN'DAN ALACAKLAR

Bakmayın Cemaat’e karşı AKP ile bir cephe oluşturmuş görünmelerine, askerler intikamlarını Cemaat’ten önce Başbakan’dan alacaklar. Çünkü devlet mekanizmasının nasıl işlediğini onlar herkesten daha iyi bilir. Hükümetler, devletin sadece bir organıdır, tamamını asla temsil edemez. Devlet, hükümet etmesine izin verdiği insanların attığı her adımı, aldığı her nefesi daima kayıt altına alır ve icabı halinde parça parça servis eder. Hükümetler de farkındadır bunun ama bilmezlikten gelmek işlerine gelir.

ERDOĞAN VE GÜL CUMHURBAŞKANI OLAMAZ

Gelelim bu kozu oynamak zorunda bırakılan Başbakan’ın geleceğine. Cumhurbaşkanlığı ihtimalinin sıfıra düştüğüne inananlar var. Kendi koyduğu ve yakın zamana kadar aslanlar gibi savunduğu üç dönem milletvekilliği şartını kaldırmazsa tamamen açığa düşeceğinden, partisi gereğini yapacaktır. Acı olan, Erdoğan’ın kendisiyle birlikte Abdullah Gül’ün de şansını zayıflatması. Araştırmalara göre, Gezi olaylarında Gül’ün yeniden cumhurbaşkanlığına sıcak bakanların oranı, 17 Aralık sonrası azaldı, Erdoğan’la aralarında çok da önemli bir fark olmadığı görüldü.

BAŞBUĞ ADAY OLABİLİR

Öyleyse sistemin cumhurbaşkanlığı yarışına yeni adaylar çıkarmasını bekleyebiliriz. Sadece tahliyelerle değil, son MGK kararlarıyla belini doğrultan askerî vesayet, Yüce Divan’da aklanacak olan Başbuğ’u sahnede görmek isteyebilir. Burada önemli olan Başbuğ’un Köşk’e çıkması değil, görkemli bir şekilde meydan okuması. Konsorsiyum, 26 aylık esaretin sadece onun hayatından çalınmış bir zaman dilimi olmadığını dosta düşmana göstermek durumunda.

HAŞİM KILIÇ KARŞI ADAY

Peki karşısında kim olacak? Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, muhafazakâr demokrat kimliğiyle Gül’süz ve Erdoğan’sız kalacak seçmene bir umut ışığı olabilir mi? Cevabı netleştirmek için, 30 Mart’ın sonuçlarını almamız yani tülümüzün biraz daha incelmesi lazım. Belki de tamamen bir hayaldir gördüğümüz, sezgilerimiz yanıltmıştır bizi...

habervaktim

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur
Gün Ola Devran Ola
abuziddin66
Nuriye hanım elinin hamuruyla bu kadar düşüne bilmiş Eli Çamurluların hesaplarını bir görelim. Muhtar bile olamaz dediler başbakanlıktan indiremiyorlar. Şimdi aynı senaristler milletin çankayaya gitmesini istemediği Erdoğanı çankayaya zorluyor. Gitmez inşallah bir dönem daha Başbakan kalır.Nuriye hanım askeri vesayetden imdat bekliyor galiba Darbeyi özlemiş her halde nedeyim adı yazar çizer nedesem yakışır.
11 Mart 2014 Salı 13:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri