Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zekeriya Öz gibi kaçmak isteyen savcı Adnan Çimen yakalandı

06.11.2015 12:37
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından geçici tedbir olarak görevden uzaklaştırılan savcı Adnan Çimen’in, hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulduğu gün Almanya’ya gitmek üzere geldiği Atatürk Havalimanı’nda pasaportuna el konulduğu ve gidiş

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, 3 Kasım'da haklarında yurt dışına çıkış yasağı konulan 54 kişiden biri olan savcı Çimen, kararın verildiği gün akşam saatlerinde Almanya'nın Hamburg kentine gitmek için Atatürk Havalimanı'na geldi. Hakkındaki karar nedeniyle Çimen'in pasaportuna el konuldu ve çıkışına izin verilmedi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner, HSYK tarafından geçici tedbir olarak görevden uzaklaştırılanların da aralarında bulunduğu 54 hakim ve savcı hakkında "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında, "siyasal ve askeri casusluk", "silahlı terör örgütü kurma ve üye olma" ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından yurtdışına çıkış yasağı verilmesini istemişti.

Savcı Çimen'in, tıpkı firari eski Savcı Zekeriya Öz gibi kaçmaya hazırlanırken yakalanması, Paralel Yapı'ya bağlı yargı çetesinin stratejisini "kaçış planı"üzerine kurguladığını deşifre etti.

 
Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri