Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erbakan'ın kızı Zeynep'den başörtüsü itirafı

07.03.2012 01:50
Merhum Necmettin Erbakan’ın kızı Zeynep Erbakan başörtüsü konusunda itirafta bulundu.
Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Zeynep Erbakan Söz Sende'de Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı. Necmettein Erbakan'ın kızı Zeynep Erbakan, programda o dönemde ailesinin yaşadıklarını anlattı.
 
İşte Zeynep Erbakan'ın sözleri:
 
“Doğru dürüst arkadaşım yoktu benim. Zaten okula giderken hep birileri getirir götürürdü. Akşam beş dedi mi evde olacaktık, sosyal hayatım falan hiç olmamıştır benim. Babam hiçbir zaman başörtüsü konusunda baskı yapmadı. Asıl baskıcı olan annemdi. “Hadi yapsan gereğini” derdi sürekli. ODTÜ’yü kazanınca ben, “ODTÜ’de asla başörtüsüyle okumam” dedim. Düşünsenize öyle bir ortamda bene başörtülü? Annemin tüm ısrarlarına rağmen başımı örtmedim. Orada da pek arkadaşım yoktu, sadece yurtta kalanlar bizim eve kalmaya geldiği için bir-iki arkadaş edinebilmiştim. Annem sadece o kadarına izin veriyordu. Sonra görücü usulüyle evlendim. Evlendiğim kişi ve ailesi çalışmamı istemiyordu. Hatta bunu şart koydular. Ben de çalışmadıktan sonra başım açık olmuş ne fark eder diye düşündüm ve öyle örttüm başımı. 12 yaşından beri namazlarımı kılıyordum ama başörtüsü zor geliyordu, etrafın bana bakışı, bazı konularda kısıtlanma hissi. Eğer başörtüsü takarsam arkadaşlarımızın daha farklı bir bakışı olabilir düşüncesi vardı bende. Zaten pek arkadaşım yok, o zaman hiç olmaz diye düşündüm. Herkes bana eleştirel gözle bakar diye kaygılandım. Neyse, ben de sözlendikten sona başımı örttüm. O gün o şartlarda maalesef istediğim tarz bir evliliği yapamazdım. Mecburen görücü usulu evlendim. 17 yıl sürdü, umduğumu bulamadım, o evlilikten geriye sadece 4 pırlanta gibi çocuğum kaldı. Kızım şimdi ayna önünde başörtüsü deniyor, sonra örtüyü saklayıveriyor, hiç karışmıyorum, nasıl istiyorsa öyle yapsın.”
 
Habertürk 
Bu haber toplam 11288 defa okunmuştur
yazıkk
kemal kandemir
ne biçim bir kızsın ayıp ya biz yıllardır babanız bize bir şey söylesinde yapalım dedik böylemi konuşman lazım her doğru her yerde söylenmez rahatsızsan aç başını ne halin varsa gör yazıklar olsun senin gibi evlada yuh
08 Mart 2012 Perşembe 00:41
Beğendim (2)Beğenmedim (5)
YORUMUN DEVAMI
OLMADI
Zeynep Keskin
Zeynep HANIm, BABANIZIN kemikleri SIZLIYOR. Olmuyor.
07 Mart 2012 Çarşamba 02:14
Beğendim (3)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri