Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zeytinburnu’ndaki olayları organize eden 43 kişi gözaltına alındı

23.07.2011 22:12
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Zeytinburnu’nda olayları organize ederek provokasyona zemin hazırladıkları ve ev işyeri ve araçlara zarar verdikleri ileri sürülen 43 kişinin planlı operasyonla gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Zeytinburnu’nda olayları organize ederek provokasyona zemin hazırladıkları ve ev işyeri ve araçlara zarar verdikleri ileri sürülen 43 kişinin planlı operasyonla gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulandıklarını belirtildi. Emniyet ayrıca, olaylar sırasında gözaltına alınan 29 kişinin de Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde işlemlerinin yapıldığını bildirdi.

43 KİŞİ GÖZALTINDA
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 18–22 Temmuz 2011 tarihlerinde Zeytinburnu’nda, meydana gelen olayları organize ederek provokasyona zemin hazırlayan, çeşitli iletişim yollarını kullanmak suretiyle halkı yalan haberlerle birbirine karşı kışkırtmaya çalışan, ev, işyeri ve araçlara zarar verme eylemlerine katılanların olduğunun tespit edildiğini bildirdi İstanbul genelinde 23 Temmuz 2011 tarihinde başlatılan planlı operasyonda 43 kişinin yakalandığı vurgulandı. Yakalanan kişilerin üzerlerinde, işyerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 7 adet kurusıkı tabanca, 56 adet kurusıkı tabanca fişeği, bir miktar uyuşturucu madde, bol miktarda kesici, delici ve yaralayıcı alet, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeler ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada bu kişilerin işlemlerinin Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerince yürütüldüğü vurgulandı. Açıklamada ayrıca olaylara katılan ve içinde bulunduğu kitleyi kışkırtan, yönlendiren, uyarılara aldırış etmeyerek saldırgan tavırlar sergileyen 29 şüpheli kişi de çeşitli suç aletleri ile birlikte yakalandığı bildirildi. Bu kişilerin işlemlerinin ise Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde yapıldığı belirtildi.

Bu haber toplam 2680 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri