Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ziraat Bankası'nın yeni adı ne olacak?

24.05.2012 11:43
Kuruluşunun 124'üncü yılını kutlamaya hazırlanan T.C. Ziraat Bankası'nın ismi değişiyor.

1888 yılında kurulan ve Cumhuriyet tarihinden de eski kurumlardan biri olan Ziraat Bankası'nın Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ‘çağın gereklerine ayak uydurmak' amacıyla Ziraat Bankası'nın ismi ve logosunu değiştireceklerini açıkladı.

ADI DEĞİŞECEK

Aydın, “Bankanın ismini ve logosunu değiştirmek için bir çalışma yaptırıyoruz. Dışardan da hizmet alacağız. ” diye konuştu.

TBMM KİT (Kamu İktisadi Kuruluşları) Komisyonu'nda Ziraat Bankası'nın 2009-2010 dönemi hesaplarına ilişkin önceki gün gerçekleşen görüşmelerde banka faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Genel Müdür Hüseyin Aydın, bankanın 2011 yılında geniş kapsamlı bir değişim ve dönüşüm projesi başlattığını belirterek, önümüzdeki döneme ilişkin aldıkları kararlarla ilgili bilgi verdi.

KOLAY SÖYLENECEK İSİM ARANIYOR

Milletvekillerinin konuyla ilgili sorularına ilişkin Hüseyin Aydın, şöyle konuştu:

“Bankanın ismini ve logosunu değiştiriyoruz. Bunun için bir çalışma da başlattık. Dışardan bununla ilgili hizmet de alacağız. Ziraat Bankası'nın ismi uzun. Üstelik yurtdışında gerek açtığımız şubelerde, gerek diğer girişimlerimizde her yerde farklı kullanılıyor. Örneğin bir ülkede Bank of Ziraat, başka bir ülkede başka türlü. Bunu istemiyoruz. Bazı bankalar gibi dünyanın her yerinde kolaylıkla kullanılacak bir isim ve logoya geçeceğiz. Örneğin HSBC. HSBC, her yerde aynı. Ziraat Bankası da böyle olacak.”

İLK ÖNERİLER ZRT ve Z BANK

HÜSEYİN Aydın'ın bu sözleri üzerine milletvekillerinin kendi aralarında bazı isim önerileri telaffuz ettikleri duyulurken, gelen öneriler arasında ‘ZRT Bank', ‘Z Bank', ‘TCZ Bank' yer aldı. Banka yöneticileri bu önerileri gülümseyerek karşıladılar.

Bu haber toplam 2486 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri