Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zirve cinayetleriyle ilgili Cumhuriyet'te anma ilanı

18.04.2013 16:37
Cumhuriyet'te Zirve Yayınevi katliamında hayatını kaybedenlerle ilgili anma ilanı yayınlandı..

6 yıl önce Malatya'da işlenen Zirve Yayınevi cinayetinde hayatını kaybedenler için Cumhuriyet Gazetesi'nde bir anma ilanı yayınlandı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının yer aldığı anma ilanında İzmir, Elazığ ve Malataya'da anma törenleri düzenleneceği duyuruldu.

İNCİL'DEN BÖLÜMLE ANMA İLANI

İlanda İncil'den ' Gökten bir ses işittim. «Şunu yaz: bundan böyle Rab'be ait olarak ölenlere ne mutlu!» diyordu. «Evet» diyor Ruh, «uğraşlarından dinlenecekler. Çünkü yaptıkları işler onları izleyecektir.' bölümü de kullanıldı.

1'İ ALMAN 2'Sİ TÜRK 3 HRİSTİYAN BOĞAZI KESİLEREK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Malatya'da 18 Nisan 2007'de incil basımı yapan Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmüştü. Zanlılardan Salih Gürler, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Abuzer Yıldırım olay yerinde yakalanmıştı. Üçüncü katın penceresinden kaçmak isterken düşerek yaralanan Emre Günaydın, tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

 

TOLON DAHİL 4 KİŞİ HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI VERİLMİŞTİ

Malatya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, görülmekte olan dava kapsamında üç kişinin boğazının kesilerek öldürülmesi ile ilgili olarak Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu dört kişi hakkında 18 Ocak 2013 Cuma günü tutuklama kararı vermişti.

ERGENEKON DAVASIYLA BİRLEŞTİRİLMİŞTİ

Zirve Yayınevi katliamı Mart 2011'de Ergenekon soruşturması kapsamına alındı. 17 Mart 2011'de dönemin Malatya Jandarma Alay Komutanı olan emekli Albay Mehmet Ülger'in de aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Davada müdahil avukatlardan Erdal Doğan da Zirve katliamıyla Ergenekon soruşturması arasında fiili bağlantılar olduğunu, yayınevi davasının Kafes Eylem Planı davasıyla birleşmesini talep etmişti.

Bu haber toplam 2184 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri