Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

% 11 i alındı

21 Mayıs 2008 / 23:56
Ankara TIR Gümrük Müdürlüğü'ne gönderildi ve ihraç kaydıyla aynı firmaya değerinin yüzde 1'i alındıktan sonra verildi.
Haydarpaşa Gümrüğü'nde skandal

İstanbul Haydarpaşa Gümrük Müdürlüğü'nde "ana kumandası" cihazı diye yaklaşık 1 trilyon liralık ana kart diye telefon sokulmak istendi.

Saygı Öztürk'ün haberi

İhbar üzerine telefonlar yakalandı. Ancak bunları el konulmadı ve Ankara TIR Gümrük Müdürlüğü'ne gönderildi ve ihraç kaydıyla aynı firmaya değerinin yüzde 1'i alındıktan sonra verildi.

Gümrük Müsteşarlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'na gönderilen ihbar mektubu, 5 yıl önce gerçekleştirilen telefon kaçakçılığında yaşanan "gümrük skandalı"nın ortaya çıkarılmasını sağladı. "Ana kart" adı altında Türkiye'ye yaklaşık 1 trilyon liralık masaüstü telefon sokuldu. Telefonlara el konulması gerekirken, bunların usulsüz olarak Ankara Gümrüğüne gönderildiği sahibine değerinin yüzde 1'i alındıktan sonra yurtdışına ihraç kaydıyla verildiği belirlendi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne 8 Ağustos 2003 tarihinde yazılan ihbar mektubunda masa telefonlarının "ana kart" adı altında firma tarafından ithal edilmek istendiği bildirildi. İhbar mektubunda belirtilen malların Haydarpaşa Limanına gelmesinden sonra Gümrük görevlileri firma yetkililerini de davet etti.Kaynak:
Bu haber toplam 992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri