Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dr. Davutoğlu Pakistan'a Gidiyor

06.10.2010 01:21
Tarihin en büyük felaketlerinden biriyle karşılaşan Pakistan’daki yaraların sarılması için Türkiye’nin çabası sürüyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun doktor eşi Sare Davutoğlu, Pakistan'da gönüllü görev yapacak.

 

Türkiye’deki çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yardım kampanyalarına desteği sürerken, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi Doktor Sare Davutoğlu da, Pakistan’da hekim olarak görev yapmak için gönüllü oldu.

Doktor Sare Davutoğlu, bir özel televizyon kanalında, kendisinin de Fahri Başkanlığını yürüttüğü Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneğinin yürüttüğü yardım kampanyası çerçevesinde, şu ana kadar 2 milyon 600 bin TL toplandığını açıkladı.

Toplanan bu yardımla Pakistan’da 50 yataklı 2 hastane yapacaklarını belirten Kadın Doğum Uzmanı Sare Davutoğlu, kendisinin de, ilk hastanenin yapımı biter bitmez bölgede 15 gün süreyle hizmet vermek için gönüllü olduğunu vurguladı.

Sare Davutoğlu, yapılacak hastanelerde enfeksiyon hastalıkları, kadın doğum ve çocuk bölümlerinin yanı sıra, acil durumlar için ameliyathanenin de bulunacağını kaydetti.

Bu haber toplam 1354 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri