Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aziz Yıldırım İtiraf Etti

01 Aralık 2008 / 16:26
Şampiyonlar Ligi hayali biten Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nde yer alan yazısında itiraflarda bulundu...
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbol takımının UEFA Şampiyonlar Ligi için koyduğu hedefe ulaşamadığını belirterek, ''Takımımız böylece hem taraftarlarımızı hem de bizi hayal kırıklığına uğratmıştır'' dedi.

Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü'nün yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin 70. sayısında yer alan, ''İçinde bulunduğumuz dönemi aşacağız'' başlıklı yazısında, Fenerbahçe'nin tüm takımlarının ve sporcularının, yarıştığı tüm branşlardaki tek hedefinin başarı olduğunu vurgulayarak, ''Başarının göstergesi ise; kazanılan şampiyonluk, kupa ve madalyalardır.

Her sezon takımlarımızdan ve sporcularımızdan beklentimiz, performanslarını daha ileri götürmeleri ve başarıda istikrarı yakalamalarıdır. Futbol takımımıza yaptığımız yatırımlar bu hedef doğrultusunda olmuştur. Ancak futbol takımımız UEFA Şampiyonlar Ligi için koyduğumuz hedefe ulaşamamış, hem taraftarlarımızı hem de bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır'' dedi.

Dinamo Kiev takımı ile Kiev'de oynayacakları maçın, futbol takımının UEFA Kupası'na katılması için son şans olduğunu kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

''Beklentimiz teknik ekibimiz ve futbolcularımızın bu son şansı iyi bir şekilde kullanması ve UEFA Kupası'na kalarak camiamızı gururlandırmasıdır. Bunun için çok çalışmak, sahada savaşmak, varını yoğunu ortaya koyarak taraftarımıza bu mutluluğu yaşatmak futbolcularımız için bir borçtur. Takımımız ancak UEFA Kupası'na katılarak taraftarımıza Şampiyonlar Ligi'nde yaşattığı üzüntüyü ve hayal kırıklığını bir nebze olsun giderebilir.

Bizler bunun farkındayız ve var gücümüzle bize düşen görevi yerine getirme gayretindeyiz. Teknik ekibimizin de futbolcularımızın da maç tarihine kadar sadece bu gayret ve düşünce içinde olmaları gerektiğini, bunun için daha çok çalışacaklarını biliyor ve onlara güveniyoruz.''

''UYUM SÜRECİ VE SAKATLIKLAR MAZERET DEĞİL''

Başkan Yıldırım, sezon başından beri yaşanan ciddi sakatlıkların, yeni hoca ve yeni sisteme uyum sürecinin, ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde yaşadıkları hayal kırıklıklarına etkisi olduğunu düşündüklerini ifade ederek, ancak bunun bir mazeret olmadığını dile getirdi.

Geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde kendilerini gururlandıran sonuçları alan futbolcuların üzerlerinde taşıdıkları şerefli formanın hakkını vereceğine inandıklarını söyleyen Yıldırım, ''UEFA Kupası'nı sezon başında bir hedef olarak görmemekle birlikte gelinen noktada, takımımızın UEFA Kupası'na kalması halinde yeni hedefimiz stadımızda oynanacak final olmalıdır. Son UEFA Kupası finalinde olmak kulübümüz tarihinde önemli bir kilometre taşı olacaktır'' diye konuştu.

''EKSİKLERİ GİDERECEĞİZ''

Başkan Yıldırım, taraftarlardan, yaşanan başarısızlıkların en çok kendisini ve 24 saat mesailerini kulübe harcayan yöneticileri üzdüğünü bilmesini istedi.

''Taraftarımızın gönlündeki hüzün, içindeki hayal kırıklığı en çok bizleri üzüyor'' diyen Yıldırım, şöyle konuştu:

''Taraftarımız daima en iyi şeylere layık, çünkü onlar saf ve temiz duyguları ile her şeyleri ile gönül verdikleri takımlarının her zaman, her yerde ve her şartta yanındalar. Bu renklere karşılıksız gönül verenlerin takımlarına olan bağlılıkları ve sevgileri mutlaka karşılığını bulmalı.

Vazifemiz sizlerin başını daima dik tutmak, bunun için gereken her türlü çalışmayı yapıyoruz. Başta olumlu sonuçları olacağını düşündüğümüz ancak beklentimizi karşılamayan işlerin düzelmesi için her türlü tedbiri alıyoruz ve alacağız. Camiamızı gururlandıracak başarıları elde etmek için görünen eksiklikleri mutlaka gidereceğiz.''
Bu haber toplam 1130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri