Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Filistin'de Barış İçin Kadınlar" toplantısı

10 Ocak 2009 / 09:31
Emine Erdoğan'ın öncülüğünde düzenlenen "Filistin'de Barış İçin Kadınlar" toplantısı bugün İstanbul'da
Four Seasons-Bosphorus Otel'de düzenlenecek toplantı bugün saat 14.30'daki sinevizyon gösterisinin ardından Emine Erdoğan'ın konuşmasıyla başlayacak.

Toplantıya Azerbaycan Parlamento Başkan Yardımcısı Bahar Muradova, Katar emirinin eşi Nasser Al-Missned, Libya Devlet Başkanı Kaddafi'nin kızı Dr. Aisha Muammer Al Kaddafi, Lübnan Cumhurbaşkanının eşi Wafa Sleiman, Pakistan Başbakanının eşi Begüm Fauzia Yusuf Rıza Gılanı, Pakistan milletvekilleri Asmaı Arbab Alamgir, Begüm Nuzhat Sadık, Suriye Devlet Başkanının eşi Esma Esad, Suriye Devlet Bakanı Dr. Bashar Al Shaar, Suriye Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Dr. Diala Al Hajaref, Ürdün Kraliçesi Kraliçe Rania ve Ürdün Planlama Bakanı Suhair Ali katılacak.

Türkiye'den çok sayıda kadın sanatçı, yazar, basın mensubu ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de yer alacağı toplantıya katılacaklar arasında Raghda, Julia Boutros, Elias Bou Saab, Sami Yusuf, Abbas Al Loury, Waga Mouselly, Suzan Nejmaddin ve Samer Basri gibi yabancı sanatçılar da yer alıyor.

Filistin için barış çağrısının yapılacağı toplantıda katılımcılar daha sonra "aile fotoğrafı" çektirecek.
Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri