Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül: "Saldırı alçakça bir iştir"

30 Temmuz 2008 / 14:05
"Utançlarından çıkıp sahiplenemiyorlar"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Güngören'de 17 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının olduğu yeri gezdi, incelemelerde bulundu. Gül, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Saldırının alçakça bir iş olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı konuşmasına şöyle devam etti: "Bu saldırıdan sonra acımız çok derin. Terör olayını yapanların bunun arkasında olanların, bunlara cesaret verenlerin ne kadar insanlık dışı bir işle meşgul olduklarını bir kez daha görmektedir. Masum insanlar bilinerek, kasıtlı olarak hedef alınmıştır. Saldırıyı yapanlar hayatını kaybeden çocukların resimleri gazete sayfalarında basıldığında utançlarından çıkıp yaptıklarını sahiplenememektedir, saklanmaktadır. Bu kadar alçakça bir iştir. Ama terör dünyanın her yerinde vardır."

Gül son günlerde daha fazla dayanışma içerisinde olmamız gerektiğini ifade ederken tüm dünyanın terörü lanetlediğini ve Türkiye'ye destek verdiğini sözlerine ekledi. Tüm devlet başkanlarının gönderdikleri mesajlarla saldırıyı şiddetle kınadıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, şu şekilde konuştu: "Güngören halkının, İstanbul halkının, Türk milletinin acısını paylaşıyorum. Güvenlik güçlerimiz gece gündüz çalışmaktadır. İnsanlarımızı öldürenler kesinlikle ortaya çıkartılacaktır. Güvenlik güçlerimize güveniyoruz onlar bu işi ortaya çıkartacaklardır. Ve bu tip olayların önlenmesi için hepimiz el ele, dayanışma içerisinde olacağız."

Olay yeri incelemesinde Cumhurbaşkanı Gül'e, eşi Hayrunnisa Gül, İstanbul Valisi Muammer Güler, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da eşlik etti. Gül Güngören'de büyük bir sevgi seliyle karşılandı.
Kaynak:
Bu haber toplam 844 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri