Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“İsrail, Sabıkalı Bir Çetedir"

13 Şubat 2009 / 17:42
Venezuelalı vekil terör devletinin Gazze’de yaptığı vahşetin dünyaya duyurulması gerektiğini söyledi
Filistin Enformasyon Merkezi
Venezuelalı milletvekili İmad Saab, Siyonist varlığın sabıkalı canilerden oluşan bir çete olduğunu ve tüm insani değerlerden arınmış olan bu çetecilerin insanlık için büyük bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Venezuella’lı heyetin 11 Şubat Çarşamba günü Ürdün’e yaptığı ziyaret esnasında bir açıklama yapan milletvekili, terör devletinin yaptığı vahşetin kamuoyuna duyurulması için çabaların desteklenerek ortaya konması gerektiğini söyledi.

Venezulela Ulusal Cemiyeti üyelerinden oluşan heyet Ürdün’de İslami camianın önde gelen liderleriyle görüştü. Heyet, Ürdün’de İslami Calışma Partisi’ni de ziyaret etti. Ziyarette söz alan İslami Çalışma Partisi genel sekreteri Zeki Beni Erşid şöyle dedi: “Gazze’nin katledilen masum çocuklarının kanları, savaş suçu işleyen katil Siyonistlerle onlara ses çıkarmayan ve Gazze halkını yardımsız bırakanları kovalayan bir lanet olmaya devam edecektir. Gazze savaşı Filistin halkının hakkını, toprağını, Kudüs’ünü ve dönüş hakkını geri getirecek ve dünyadaki istikbara karşı direniş ruhunun yükseldiği bir sürecin başlangıcı olacaktır.”

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in tavrını takdir ettiklerini belirten Beni Erşid şöyle devam etti: “O, Siyonistlerin Gazze’de yaptığı soykırıma karşı özgür bir iradeyi, pratik bir eylemi, insani değerleri taşıyan bir tutumu ve kahramanca bir tepkiyi ortaya koydu. Arap liderlerin gereken tavrı göstermedikleri, hatta bazılarının mazlum Gazze halkının elindeki kuru ekmeği ve bir damla suyu bile gasp etmeye çalıştığı bir sırada Chavez’in yaptığı bu insani tavır alkışlanması gereken bir tutumdur.”Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri