Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"İsrail Büyükelçiliği kapansın"

16 Ocak 2009 / 18:46
İstanbul’daki Cuma protestosu bu hafta Fatih Camii’nde yapıldı. Cuma Namazı sonrası avluda toplanan onbinlerce insan İsrail Büyükelçiliği'nin kapanmasını istedi.

Fatih Camii'nde kılınan Cuma Namazı'nın ardından onbinlerce insan İsrail'in Gazze'deki katliamını protesto etmek amacıyla cami avlusunda toplandı.

Hınca hınç bir kalabalığın toplandığı avluda dün şehit olan Hamas'ın İç İşleri Bakanı Said Siyam ile diğer Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cami önünde toplanan kadınlı çocuklu kalabalık, İsrail aleyhinde sloganlar attı. Göstericiler "İstanbul'dan Gazze'ye direnişe bin selam" sloganları eşliğinde İsrail'i protesto etti.


AHMET VAROL: SÖZLER İSRAİL'İ YARALAMIYOR

Cenaze Namazı'nın ardından söz alan Ahmet Varol konuşmasının başında, şehit olan Filistin direniş hükümeti Hamas'ın İç İşleri Bakanı olan Said Siyam'a değindi. Varol, İsrail'in saldırılarına karşı mekik diplomasisi yürüten Türkiye'ye Tarık Ali'nin röportajında belirttiği "Sözler İsrail'i yaralamıyor" cümlelerini hatırlatarak, derhal İsrail'le tüm diplomatik ilişkilerin kesilmesini ve İsrail Konsolosu'nun sınırdışı edilmesi çağrısında bulundu. Konya'da İsrailli pilotların uçuş ve tatbikatlar yapmasını eleştiren Varol, Türkiye'nin İsrail'le aralarında yaptığı askeri anlaşmaları iptal etmedikçe Filistin'de bir çözüme ulaşılamayacağını belirtti.

RIDVAN KAYA: HÜKÜMET BİLDİRİ YAYINLAMA İŞİNİ BİZE BIRAKSIN

Özgür-Der yönetim kurulu üyesi ve Haksöz yazarlarından Rıdvan Kaya ise, Müslümanların birlik olması gerektiğini belirterek, "hükümetle cumhurbaşkanı açıklamalar yapmak ve bildiri yayınlamak yerine İsrail Büyükelçisi'ni sınır dışı etsin, Konya'daki İsrail askerlerinin eğitimlerine son versin. Bildiri yayınlama işini bize bıraksın” diye konuştu.

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri