Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveçli Türkler Birleşti

18.01.2010 00:46
Birlikten güç doğar "ve" Bir elin nesi var, iki elin sesi var "gibi Türk atasözlerini dile getiren Göteborg'ta yaşayan gurbetçiler ve Türk Dernekleri bir araya gelerek 2010 için önemli karar aldılar.

Atila Altuntaş / Stokholm

İsveç'in Göteborg kentinde yaşayan Türkler; 'Göteborg Türk Kardeş Derneği, Göteborg Türk Emekliler Derneği, Göteborg Türk Kültür Derneği ve Gençlik Komitesi adı altında, 24 Aralalık'ta yeni kurdukları üç derneğin sosyal ve kültürel alanda yapacakları faliyetlerin yol haritasını Çizmek için bir araya geldiler . Ayrıca toplantıya, Göteborg Türk Akademisyenler Derneği ve Göteborg Türk Veliler Derneğide katıldı. Gelecek için her türlü sosyal aktivetelerde güçlü bir yapı oluşturmak Kararı alandı.

  Göteborg'ta yaşayan Türk Derneklerinin birleşerek güç birliği yaptığı bu anlamlı toplantıya, ABF ve SİOS yönetimleri adına Dragon, ve Biskopsgården Belediyesinin ikinci başkanı olan Peter Schuckink Kool katıldı.

Dernek yöneticilerinin 2010 yılında yapacakları çalışmaların içeriği, derneklerin kuruluş Amaçları ve derneklerin tüzükleri ile Yönetim Kurulu listelerini toplantıda hazır bulunan resmi makamlara ileterek bu makamlardan, beklentilerini dile getirdiler ..

Gurbetçi vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdikleri ve fikirlerini beyan ettikleri toplantıya katılan çeşitli Kurumların temsilcileri, ilk defa böyle bir gurupla karşılaştıklarının altını çizdiler. Ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını belirten kurum temsilcileri, toplantıya katılan tüm dernek mensuplarına ve vatandaşlara teşekkür ederk salondan ayrıldılar .

Toplantıya Katılan Dernekler:

Göteborg Türk Akademisyenler Derneği
Göteborg Türk Veliler Derneği
Göteborg Türk Kardeşler Derneği
Göteborg Türk Kültür Derneği
Göteborg Türk Emekliler Derneği
Göteborg Türk Kültür Derneği Gençlik Komitesi dır.

Kaynak:
Bu haber toplam 5456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri