Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Muhabire İnsanlık dışı muamele

20 Aralık 2008 / 18:29
Denizli'deki yerel bir televizyon kanalında muhabir-kameramanlık yapan gittiği bir haberde az kalsın canından oluyordu
Yaklaşık 8 kişinin saldırısına uğradığı iddia edilen muhabirin kamerası kırıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, DEHA TV muhabiri Özkan Tokmak, telefonla görüşüp, Ulaştırma Bakanlığının araç muayene istasyonlarını özelleştirmesi ve bu durumdan doğan sıkıntılarla ilgili bilgileri alıp, detay görüntü çekmek için istasyona gitti.

Hacıhöyüklü köyündeki araç muayene istasyonuna giden muhabir Özkan Tokmak'a, burada tel örgünün gerisinden detay çekim yaparken istasyonun İdare Müdürü Ali Rıza Yazgan ile beraberindeki güvenlik görevlileri ve teknik personelin saldırdığı iddia edildi.

Televizyonun ulaştırma görevlisi Sezai Ongun'un olayı yatıştırmak için araya girdiği arbedede, muhabir Tokmak'ın kamerası kırıldı.

Arbede sırasında açık bulunan kamerada ilk darbe anı ve sonrasındaki konuşmalar kaydedildi.

İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri, durumu kontrol altına aldı. Muhabir Özkan Tokmak'ın şikayetçi olduğu 8 kişi, ifade vermek üzere Üçler Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

-MAĞDURİYETİN HABERİNİ YAPACAKTI-

DEHA TV muhabiri Özkan Tokmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tv kanalına gelen mağduriyet şikayetlerini kamuoyuna yansıtmak üzere haber yapmak istediğini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığının araç muayene istasyonlarını özelleştirdiğini ve Türkiye genelinde ihaleyi Tüvturk şirketinin kazandığını belirten muhabir Tokmak, Denizli'deki işlemlerin Kuzey ve Güney olarak sorumluluk alanının ikiye bölündüğünü söyledi ve şunları kaydetti:

''Denizli'de birçok İstanbul kayıtlı araç vize alamıyor. Bu konuda birçok vatandaş da mağdur oluyor. Çünkü onları Manisa ve Uşak'a gönderiyorlar. Bu nedenle de birçok insan bu sorunun giderilmesini istiyor. Çünkü gidiş geliş mağduriyet oluşturuyor. Sıkıntı bu. Biz de sıkıntıları değerlendirmek için aradık. Şirketteki yetkiliyle görüştük. Gerekli bilgileri aldık. Detay görüntü olmadığı için ve yapabilirsek röportaj için oraya gittik. Tel örgünün dışarısında detay görüntülerimizi alırken, firmanın İdare Müdürü Ali Rıza Yazgan, güvenlik görevlileri ve teknik personelin saldırısına uğradık. Kameram kırıldı. Jandarma geldi. Şikayetçi oldum.Bu haber toplam 1054 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri