Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seni hiçbir zaman unutmayacağız

27.03.2009 19:58
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun aile dostu ve Timeturk yazarı Mehmet Koçak'ın kaleminden duygu yüklü bir yazı: "Seni hiçbir zaman unutmayacağız!"
Üzüntümü yazarak ifade etmem hiç mümkün değil. Ailemden en yakınımı kaybetmiş gibiyim. Aldığım haberle yıkıldım. Sonra telefonunu aradığımda sürekli meşgul sinyali beni ümitlendirdi. Televizyon kanallarındaki ilk haberler hafif sıyrıklarla kazayı atlattığı haberleri bize hayatımızın en güzel müjdesi olmuştu amma çok kısa sürdü. Her an “bulundu ve sağlığı yerinde” haberini sabırsızlıkla bekledik durduk. Tüm Türkiye nefesini tutmuş beklerken gecen zaman ve hava şartları bizi isyan ettirecek şekilde aleyhte gelişiyordu. Milletçe onun ve yanındaki arkadaşlarının sağlığınız için yüce rabbe dua ve niyazlarımız, yalvarışlarımız bitmek bilmedi. İHA muhabiri İsmail Güneş'in 112 acil kurtarma ve İHA ile görüşmelerinde verdiği bilgi bizi yıktı. 

   

Başkanım o gür sesin sesin kesilmişti… Gece gündüz demeden verdiğin mücadeleni noktalamıştın. Sevgiline koştun… O bizden fazla sevdi ve seni yanına aldı… Sevenlerin olarak bu haberi duymamışçasına hala umutla bekliyorduk. “Allah'dan ümit kesilmez” diyerek herkes seferber olmuştu. Çünkü bu ülkenin ve bu milletin sana ihtiyacı vardı. Dünyanın en gelişmiş teknolojisi bile size ulaşmamız için maalesef yeterli olmadı. Gecen zaman sözün bittiğinini bize hatırlattı. 

    

Çatal yürekli Muhsin Başkanım.
Sevgili abim… Aile dostum… Senin sevgini, vefanı, mertliğini, sabrını, bu vatan ve milletimize olan hizmetinizi hiçbir zaman unutmayacağız. Şanlı mücadeleni saygıyla selamlıyoruz… Aziz ruhun şad olsun…

O bir “Dava Adamı” idi…

O bir dönemin gençlik lideri, bir vatansever öncü ve iman dolu bir insandı. 1977 yılından buyana ilişkimiz hep devam etti. O bir halk adamıydı. Hayatı okuma, düşünme ve fikir üretmeyle geçmişti. Ömrünü adadığı davasını anlatmak ve davasını kendi nefsinde yaşama mücadelesi içindeydi. "Dava Adamı" tavrını daima korumuştu. Ülkenin ve Milletin menfaatini her şeyin üzerinde tutmuştu. Hangi etnik kökenden gelirse gelsin, o her insanı cenabı Allah'ın yarattığı kul olarak görmüş ve ayırım yapmadan herkesi kucaklayan bir düşüncenin sahibiydi. "Uzlaşmayı" temel felsefe yapmıştı. Çok değerli bir siyasi karakterdi. Kirli siyasetin temiz insanlarından biriydi. İlkeleri ve yapmaya çalıştıklarıyla her zaman hatırlanması gereken bir şahsiyet. Benim gördüğüm, tanıdığım en düzgün, en dürüst ve yalansız bir insandı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1202 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri