Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mustafa Sarıgül'ün posterini yaktılar

23.06.2010 16:56
Türkiye Değişim Hareketi Mut Teşkilatı, Mustafa Sarıgül'ün posterini yakarak, ''parti kurmayıp, CHP'ye destek verme" kararına tepki gösterdi. Sarıgül'ü yarı yolda bırakmakla suçlayan partililerin bir tesellisi vardı.

 

Mersin Mut ilçesinde, Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Mut Temsilcisi Abdurrahman Günay, Mustafa Sarıgül'ün ''parti kurmayıp, CHP'ye destek vereceği'' yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Abdurrahman Günay, düzenlediği toplantıda, hareketin lideri konumundaki Mustafa Sarıgül'ün ''parti kurmaktan vazgeçilmesine yönelik kararı, teşkilata danışmadan aldığını ve kendilerinde hayal kırıklığı yarattığını'' ifade etti.

Günay, Sarıgül'ün bu yaklaşımıyla ''harekette parti içi demokrasiyi sonuna kadar gerçekleştireceği'' yönündeki vaatleri yerine getirilmediğini belirterek,  ''Sarıgül'ü kınıyoruz. Bir anlamda da ülkemiz adına seviniyoruz. Bugün yola çıktığı insanları yarı yolda bırakan Sarıgül'ün, Allah göstermesin Başbakan olması halinde ülkeyi nasıl bir duruma düşürebileceğini düşündüğümüzde, belki de yaptığının ülkemiz adına hayırlı olduğunu düşünmekten de kendimizi alıkoymuyoruz'' şeklinde konuştu.

Basın açıklamasın ardından, Günay ve toplantıya katılanlar, Sarıgül'ün posterlerini yakarak protesto ettiler.

Bu haber toplam 1130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri