Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sigortalılar ilaçları parayla alacak

01 Ocak 2009 / 18:50
Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, İlaç Alım Protokolü'nü bugün itibariyle feshettiğini duyurdu.
Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, tüm sigortalıların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan, İlaç Alım Protokolü'nü bugün itibariyle feshetti.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, tüm sigortalıların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan, ''İlaç Alım Protokolü''nü bugün itibariyle feshettiklerini açıkladı.

Türk Eczacıları Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, ''tüm sigortalı vatandaşların, 2 Şubattan itibaren parayla ilaç alma dönemi başlayacağı'' ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Ne Sağlık Bakanlığı ne SGK ne de hükümetin diğer yetkili kurumları, sesimizi hiçbir platformda dinlemediler, dinlemek istemediler. 32 bin kişiyle Ankara Kolej Meydanı'nda miting düzenledik, yine sesimize kulaklarını tıkadılar. Ne anlaşma sağlandı ne de uzlaşma. 'Artık yeter' dedik ve demeye devam ediyoruz.

Türk Eczacıları Birliği, bağlı bulunan 51 eczacı odası ve 24 bin eczanenin ortak kararıyla 1 Ocaktan itibaren vatandaşların serbest eczanelerden ilaç almasını sağlayan 'İlaç Alım Protokolü', uzlaşma sağlanamamasından dolayı tarafımızca feshedilmiştir.''

Açıklamada, yarın Türk Eczacıları Birliği Merkez Binası'nda konuya ilişkin basın toplantısı düzenleneceği bildirildi.

Kaynak: AA
Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri