Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Trenden inenle işimiz olmaz"

12 Temmuz 2008 / 07:29
AKP'nin MKYK toplantısında Abdüllatif Şener konuşuldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MKYK toplantısında Şener'in istifasını, “Trenden inenle işimiz olmaz” şeklinde değerlendirdi.

AKP MKYK toplantısında istifasını sunan Abdüllatif Şener eleştirildi. ANKA'nın edindiği bilgiye göre, istifasını sunduktan sonra toplantıdan ayrılan Şener ile ilgili olarak Başbakan Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinde kendisini yeniden aday olması için uğraştığını, ancak siyaseti bırakma kararı aldığını MKYK üyelerine hatırlatarak, “Biz dedik ki, bu trenden inen bir daha binemez. Bizim trenden inenle işimiz olmaz. Siyasette bu tür çıkışları yapan hiçbir zaman başarılı olmamıştır. Tarihte de bunun örnekleri vardır” dedi.

Toplantıda bazı MKYK üyelerinin Şener'in siyasi çıkışı ile ilgili olarak “Yanlış yaptı” değerlendirmelerinde bulundukları öğrenildi. Bazı MKYK üyelerinin ise “Parti kurmak, turşu kurmak değil. Erkan Mumcu da ayrıldı gitti. Hadisesi ortada. Partisinden ayrılıp gidenlerin sonların ne olduğu ortada. Başarısız olmuşlardır” dedikleri ifade edildi. Bu arada bazı MKYK üyelerinin kendi aralarında “Şener'in çengel attığı kimse var mı?” diyerek espri yaptıkları belirtildi.


Kaynak:
Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri