Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...Ve Filistin konvoyu Suriye'ye girdi

12 Ocak 2009 / 18:32
Gazze'ye destek vermek amacıyla İstanbul'dan yola çıkan yaklaşık ikibin araçlık konvoy Cilvegözü Sınır Kapısı'na ulaştı. Ancak 200 kişilk bir grup Suriye'ye geçiş yapabildi.
Konvoya katılan yaklaşık 2 bin kişiden vizesi olan 200 civarında göstericinin sınır kapısından geçiş yapmasına izin verildi. 200 kişilik grup, 1'i otobüs 30 araçlık konvoyla saat 17.00'da Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye giriş yaptı.

Bugün sabah saatlerinde Cilvegözü Sınır Kapısı'na gelen gruba Türkiye’nin çeşitli kentlerinden yeni katılımlar oldu. Ancak çok sayıda kişinin pasaportunun olmadığı, daha sonra Suriye makamlarına müracaatta bulunarak vize aldıkları bildirildi. Pasaportsuz olarak sınırı geçmek isteyen çok sayıda kişinin de geri dönmek zorunda kaldığı öğrenildi.

Aralarında Türkiye’nin tanınmış simalarının da bulunduğu 200 kişilik grup seslerini tüm dünyaya duyurmak ve Filistin'de yaşanan vahşeti kınamak için Filistin'e giderek Golan Tepeleri'ne çıkacak, tüm dünyanın dikkatini bu vahşete çekecek.

Konvoya katılanlar arasında göze çarpan biri var ki, görenleri şaşkına çeviriyor. İstanbul'dan yola çıkan konvoya bugün 60'lı yaşlarda bir kişi de katıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri