Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...Ve Kılıçdaroğlu itiraf etti

30.10.2010 10:36
CHP lideri "o iddiayı" kabul etmiş oldu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhuriyetin kuruluşunun 87. yıl dönümü dolayısıyla TBMM'de kutlamaları kabul etti. Kabul sonrasında Başbakan Tayyip Erdoğan, bakanlarla kahvaltı yaptı. Meclis'te düzenlenen kutlamada, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner,Anayasa MahkemesiBaşkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden,Bakanlar Kuruluüyeleri, kuvvet komutanları, MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti, CHP, MHP ve BDP milletvekilleri, Sayıştay Başkanı Recai Akyel ve bürokratlar Gül'e tebriklerini iletti. Kutlamalara, BDP adına Muş Milletvekili Nuri Yaman katıldı.

Abdullah Gül, tebrikleri kabul ettikten sonra gazetecilerin de bayramını kutladı. Gül, şöyle konuştu: "Bayramınızı tebrik ediyorum. Cumhuriyet Bayramı en büyük bayramlarımızdandır. Bütün milletimizin, Türkiye içindeki ve dışındaki tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum."

Cumhurbaşkanı Gül29 Ekimgünü doğduğu için gazeteciler tarafından Gül'ün doğum günü kutlandı. Gül de doğum gününü kutlayan gazetecilere teşekkür etti.

SOĞUK RÜZGAR

Meclis'teki kutlamalar sırasında Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroığlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli arasında hiçbir sıcak temas kurulmadığı gözlendi. Tören başlamadan önce Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Koşaner ayaküstü kısa bir görüşme yaptılar. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yerine geçmeden önce Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Kılıç ve Gerçeker ile tokalaştı. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Anıtkabir'deki törenlerde Aslanlı Yol'dan itibaren beraber yürümelerine rağmen hiç konuşmadılar. Anıtkabir'in ardından devlet erkânı TBMM'ye geçti. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu yine yan yanaydılar ancak burada da hiç konuşmadılar. TBMM'den sonra bu kez kutlamaları izlemek üzere Hipodroma gelen Başbakan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun sadece baş ile selamlaştıkları dikkat çekti.Küs değiliz iki kez tokalaştık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan ile küs olmadıklarını söyledi. Partisinin Gençlik Kolları tarafından genel merkezde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, "Başbakan'la neler konuştunuz?" şeklindeki soruya "İki kez tokalaştık" karşılığını verdi. "Küs müsünüz?" sorusunu ise Kılıçdaroğlu, "Hayır efendim, neden küs olalım?" diye cevapladı. Kılıçdaroğlu, 'Başbakan Erdoğan ile kabulde farklı yöne bakmalarının aralarında soğukluk olduğu yorumlarına neden olduğunun' belirtilmesi üzerine ise 'Benim açımdan herhangi bir soğukluk yok' diye konuştu.

CHP'de tablo bozuk itirafı

Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın partiye gönderdiği uyarı kendisinden saklanan, Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin '29 Ekim resepsiyonuna katılmayacağız' açıklamasını sonradan öğrenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetimine hakim olamadığını dolaylı olarak kabul etti. Muharrem İnce'nin resepsiyon açıklamasıyla gündeme gelen "CHP'nin içinde birlik yok" iddialarına cevap veren Kılıçdaroğlu, 'Bu konuda kimseye sitem etmedim. Muharrem İnce keşke o açıklamayı yapmasaydı. CHP'de istenilen tablo yakın zamanda ortaya çıkacak' dedi. CHP liderinin sözleri, yönetime hakim olamadığı iddialarını güçlendirirdi.


 

Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri