Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1 Ekim Sendromuna hazır Olun!

22 Eylül 2008 / 10:33
Şirketiniz Sosyal Güvenlik Reformuyla değişen mevzuata hazır mı? Çalışanların 1 Ekim Sendromu sempozyumda tartışılıyor?
Haber7.com'un da internet sponsoru olduğu 1.Sosyal Güvenlik Reformu Sempozyumu 28 Ağustos 2008 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Çok yoğun bir katılımın olduğu sempozyum gelen yoğun talepler sonucu 08 Ekim 2008 tarihinde Ankara' da, 3.Sosyal güvenlik Reformu Sempozyumu ise 21 Ekim 2008 tarihinde İzmir'de Tiem Eğitim tarafından gerçekleştirilecektir. Sosyal güvenlik sisteminde yapılacak yasa değişikleri öncesinde, işverenler, çalışanlar ve yöneticilerin karşılaşabileceği sorunlar Sempozyumlarda masaya yatırılıyor.
Uzunca bir süreden beri gündemde olan ve sosyal güvenlik sistemini temelden değiştiren 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile gerçekleşecek yenilikler üzerinde durulacak. 08 Ekim Ankara ve 21 Ekim İzmir'de yapılacak Sempozyumlarda yeni Sosyal Güvenlik yasasının genel değerlendirmesinin yanı sıra, reformun Bağ-Kur'lular, çalışanlar, işveren ve meslek mensuplarına etkileri, genel sağlık sigortası ve iş kanundaki son değişiklikler gibi merak edilen pek çok konu, uzmanlar tarafından açıklığa kavuşturulacak. 'Yeni Sosyal Güvenlik Reformu İle Neler Değişiyor? Reformla Gelen Sorunlar Ve Çözüm Önerileri' gibi konu başlıkları Ankara'da Sosyal Güvenlik Kurumu Başmüfettişi Resul KURT, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Genel Başkanı ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali TEZEL, Sosyal Güvenlik Kurumu Ankara İl Müdürü Ali PEKTEN tarafından ele alınacaktır.
İzmir'de ise Sosyal Güvenlik Kurumu Başmüfettişi Resul KURT, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Genel Başkanı ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali TEZEL, Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl Müdürü Celal KAPAN tarafından ele alınacaktır.
Merak edilen pek çok konu, uzmanlar tarafından açıklığa kavuşturulacaktır ve soru – cevaplarla da tüm sorular detaylandırılacaktır.
Sempozyum ile ilgili detaylı bilgileri http://sempozyum.tiem.com.tr/ linkinden alabileceğiniz gibi 0212 2111011 nolu telefonda da alabilirsiniz.
Kaynak:
Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri