Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1 Mayıs bombası hastanede patladı!

01 Mayıs 2008 / 14:23
Göstericilere atılan gaz bombası Şişli Etfal Hastanesi'nin acilinde patladı.

Hastaneye gelen polisin cebindeki gaz bombası acil serviste yere düşüp patlayınca acil servis karıştı.

Polisin göstericilere müdahale ederken kullandığı gaz bombaları onlarca kişiyi hastanelik etti. Meydanda gaz bombasına maruz kalan ve zehirlenme, mide bulantısı göz yanması ve kusma gibi şikayetlerle Şişli Etfal Hastanesi'ne gelen göstericiler bir kere daha gaz bombası mağduru oldu.

Göstericilere atılan gaz bombasından etkilenen ve Şişli Etfal Hastanesi'ne geldiği ileri sürülen bir polisin üzerindeki gaz bombasının acil serviste yere düşüp patlaması sonucu hastane çalışanları ve acil serviste tedavi olan hastalara zor anlar yaşadı.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre polisin attığı gaz bombasından etkilenerek hastaneye gelen vakalar içinde şu anda durumu ciddi olanın bulunmadığı açıklandı.


'HASTALARDAN BAZILARI BAYGINLIK GEÇİRDİ'  

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis üyesi Hüseyin Sağ polisin gaz bombasını bilerek attığını ileri sürdü. Sağ “Biz de oradaydık. Caddeye doğru yürürken polis bize müdahale etti. Bir panzerden üzerimize tazikli su sıktılar. Polis Şişli Etfal Hastanesine çok fazla gaz bombası attı. Hastalardan bazıları baygınlık geçirdi" dedi.

HASTANELERDE OLAĞAN ÜSTÜ DURUM 

Şişli ve Beyoğlu'ndaki hastanelerin 1 Mayıs dolayısıyla olağanüstü durumlara karşı hazırlıklı olması istendi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, oluşabilecek olağanüstü durumlara karşı Şişli ve Beyoğlu'ndaki hastanelerin özellikle acil servisleri hekim ve ekipman yönünden desteklendi. Şişli ve Beyoğlu ilçesindeki hastanelere gönderilen yazıda, oluşabilecek olağanüstü durumlara karşı hazırlıklı olunması talimatı verildi. Özel hastanelere de bilgi verilerek, 1 Mayıs'la ilgili gelecek acil vakaların sevk edilmemeleri ve gereken müdahalenin yapılması istendi.

Öte yandan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Ambulans Hizmetleri de 36 ambulansı bölgede çıkabilecek olaylar için hazır bekletiyor. Bu kapsamda Taksim Meydanı'nda 4 ambulans hazır tutuluyor.

Haber7

Bu haber toplam 914 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri