Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Planlandığı gibi sona erdi"

01.05.2010 17:00
Çapkın: "Bu olay açılımın devamıdır"

İstanbul Valisi Muammer Güler, Taksim Meydanı'nda düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarıyla ilgili, ''Bu önemli bir planlamadır ve planlandığı şekilde sona erdirilmiştir'' dedi.

Güler, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yerleşkesi'nde yaptığı açıklamada, Taksim Meydanı'nda geçen yıllarda olumsuzluklar yaşandığını anımsattı.

Vali Güler, Taksim Meydanı'ndaki kutlamaların, sendikaların bu konuyla ilgili genel başkan düzeyinde yaptıkları müşterek müracaatın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in olumlu yaklaşımı ve beraberce alınan tedbirlerle planlandığı şekilde icra edildiğini söyledi.

Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Güler, şöyle devam etti:

''Başta Emniyet Müdürümüz Hüseyin Çapkın olmak üzere İstanbul dışından takviye amacıyla gelen polis memurları da dahil bütün emniyet görevlilerine teşekkürlerimi ifade ediyorum. Güvenlik tedbirlerinin alınmasında koordinasyon içinde bulunduğumuz 1. Ordu ve Garnizon komutanlıklarına, Jandarma Bölge Komutanlığımıza ve Sahil Güvenlik Komutanlığına, istihbarat kuruluşlarımıza da buradan ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve bütün diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşları, üzerlerine düşen görevleri yaptılar. Ayrıca organizasyon komitesine, işçi ve memur sendikaları konfederasyonlarının değerli başkanlarına ve sorumluluk duygusu içerisinde bu şenliğe katılan bütün emekçilere ve bütün katılanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.''

Vali Güler, 1 Mayıs'ın gelecek yıllarda daha coşkulu şekilde kutlanacağını umut ettiğini dile getirerek, ''Bu önemli bir planlamadır ve planlandığı şekilde sona erdirilmiştir'' dedi.

ÇAPKIN: "BU OLAY, AÇILIMIN BİR DEVAMIDIR"

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Taksim Meydanı'nda gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarının amacına uygun tamamlanmasının, Türkiye'nin yürümekte olduğu barış, kardeşlik, özgürlük yolunda atılmış önemli bir adım olduğunu belirterek, "Demek ki böyle de oluyormuş. Bu olay, açılımın bir devamıdır" dedi.
Taksim Meydanı'nda gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin açıklama yapan Çapkın, sözlerine "Demek ki böyle de oluyormuş" diyerek başladı. Çapkın, "İnsanlar, işçilerimiz meydanlarda 1 Mayıs'ı polis güvenliği ile yan yana durarak kutlayabiliyormuş. Bu bir işbirliğiydi. Hep birlikte böyle güzel bir günü yaşadık. Bu, Türkiye'nin yürümekte olduğu barış, kardeşlik, özgürlük yolunda atılmış önemli bir adımdır. Türkiye'nin geleceği açısından önemli bir adımdır. Bu olay, açılımın bir devamıdır.
Birbirimizden korkmamıza gerek yok. Hepimiz kardeşiz. Türkiye barış içinde yaşamalı. Herkes, sağlaması gereken katkıyı sağlamalıdır" dedi.

AA-İHA

Bu haber toplam 1036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri