Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1 numara tahliye edildi

24 Eylül 2008 / 09:17
Ergenekon iddianamesi Ramazan sonuna yetiştirilecek. Ama iddianamedeki 1 numara tahliye edildi. Bakın o isim kim?
Ergenekon Savcısı Öz ek iddianameyi Ramazan Bayramı sonrasına yetiştirecek. Şener Eruygur 20 Ekim'deki duruşmada hakim karşısına terör örgütünün en üst düzey yöneticisi olarak çıkacak

Cumhuriyet tarihinin en büyük soruşturmalarından Ergenekon'un iddianamesinde son noktaya gelindi.

EN TEPEDEKİ İSMİN DOSYASI AYRILIYOR
İddianamede örgütün gerçek '1 Numara'sıyla ilgili dosyanın ayrılacağı ve ayrı bir soruşturmanın sürdürüleceği vurgulanacak. Savcıların 1 Numara'nın kimliğiyle ilgili önemli bilgilere sahip oldukları ancak kesin delillendirmeler yapmadan harekete geçmek istemedikleri ve iddianamede ellerindeki bu bilgilere yer vermeyecekleri öğrenildi.
EN ÜST DÜZEY ÖRGÜT YÖNETİCİSİ

Yaklaşık 15 aydır süren soruşturma sonrasında emekli Orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu sanıklar için hazırlanan ek iddianame Ramazan Bayramı sonrasında tamamlanacak. İddianamede eldeki bilgiler ışığındaki en üst düzey örgüt yöneticisi Şener Eruygur olarak gösterilecek.

BAYRAM SONRASI TAMAMLANACAK

Ergenekon iddianamesi tamamlanma aşamasına gelirken, bir haftada iki farklı dalga operasyonla gözaltı ve tutuklamaların hızlanması da dikkat çekti. Ek delillerle birlikte iddianameye son şeklini vermek için haftasonları da adliyeden ayrılmayan Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün, bu nedenle büyük isimler dışında Ergenekon gözaltılarına ve ifadelerine katılmadığı, ifadeleri savcı Mehmet Ali Pekgüzel'ün aldığı öğrenildi. Savcı Öz'ün Bayram sonrasına iddianameye tamamlayacağı ifade edildi.

EN ÜST ERUYGUR SONRAKİ TOLON

İddianamede, mevcut bilgiler doğrultusunda örgütün en üst düzey yöneticisi emekli Jandarma Genel Komutanı ve ADD Başkanı Şener Eruygur olarak gösterilecek. Hurşit Tolon da Eruygur'dan sonraki üst düzey yönetici olarak gösterilecek. Mahkeme sürecenin başlamasına neden olan iddianamede emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İP lideri Doğu Perinçek, İ.Ü. eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi Başyazarı İlhan Selçuk, Sevgi Erenerol, Kuvvayi Milliye Başkanı Fikri Karadağ ve Muzzaffer Tekin Ergenekon örgütünün kurucusu ve yöneticisi olmakla suçlanmıştı.

ERUYGUR GÖZLERİNİ AÇTI

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevi'nde düşerek beyin kanaması geçiren ve boyun kemiği kırılan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un sağlık durumu iyiye gidiyor. Tahliye edilen Eruygur'un 7 günlük tedavi sürecinin ardından gözlerini açtığı belirtildi. Dün sabaha doğru gözlerini açan Eruygur, yakınlarını da tanıdı.
Kaynak:
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri