Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1.5 ay sonra terhis olacaktı

20 Kasım 2008 / 12:28
Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki çatışmada şehit olan jandarma er İsmail Uygun, kısa dönem olarak yaptığı askerlik görevinden 1.5 ay sonra terhis olacaktı.
Şehit jandarma er İsmail Uygun'un Turgut Reis Mahallesi'ndeki baba evi, şehit haberinin ardından, taziyeye gelenlerle doldu.


Evin bulunduğu sokağın girişine Türk bayrağı asıldı. Şehidin annesi Sultan Uygun, "Kuzum, ciğerim. Gazetecileri kapıya mı getirecektin? Ciğerimi yaktınız" dedi. Şehit oğlunun 1.5 yaşındaki kızı Beyza'yı kucağına alan Sultan Uygun,"Şunun babası şehit olur mu? Babasına nasıl kıydınız?" diye ağıt yaktı.


EN SON 3 GÜN ÖNCE KONUŞMUŞTUK

Baba Mürsel Uygun da oğluyla son olarak 3 gün önce telefonda konuştuğunu belirterek, "Oğlumun şehit haberini dün gece aldık. 3 ay önce izinli geldiğinde görüşmüştük. Son olarak da 3 gün önce telefonla konuşmuştum. İyi olduğunu söylemişti" diye konuştu. Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan İsmail Uygun'un 2.5 yıl önce Ayşe Uygun'la evlendiği, kısa dönem olarak yaptığı askerlik görevinden 1.5 ay sonra terhis olacağı öğrenildi. Şehit er İsmail Uygun, ikindi namazının ardından düzenlenecek törenletoprağa verilecek.

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri