Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1.5 Milyon Dolarlık kaçış hikayesi

04.05.2009 11:51
Cem Garipoğlu, olayın ardından 1 hafta boyunca Türkiye’de kaldı ve ailesine 1.5milyon dolaramal olan bir operasyon sonucunda yurt dışına kaçırıldı.
Gazete HABERTÜRK'ün Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanması için kurduğu 30 bin TL ödüllü ihbar hattına gelen ve polisin değerlendirmeye aldığı ilginç iddia: Cem Garipoğlu cinayetten sonraki 1 hafta boyunca Türkiye'deydi. Yurtiçinde birkaç bölgede kaldıktan sonra yurtdışına kaçtı. Ailesi de onu kaçırabilmek için 1.5 milyon dolar harcadı.

3 MART'ta öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu,
olayın üzerinden 62 gün geçmesine rağmen yakalanamadı. Cinayetin işlendiği günden bu yana en geniş haberleri veren Gazete HABERTÜRK'ün, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalanması için kurduğu 30 bin TL ödüllü ihbar hattına ise telefonlar yağmaya devam ediyor.

YA SURİYE YA ABHAZYA'

Ancak bunlar arasında en ‘ilginç' ve detaylı' ihbar telefonu, geçtiğimiz cuma günü geldi. Gazete HABERTÜRK'e gelen ve polisin değerlendirmeye aldığı ihbara göre;Münevver'in katil zanlısı Cem Garipoğlu, olayın ardından 1 hafta boyunca Türkiye'de kaldı ve ailesine 1.5milyon dolaramal olan bir operasyon sonucunda yurt dışına kaçırıldı.

Polisin de iz sürdüğü iddia şöyle: Cem Garipoğlu, olay gecesi İstanbul'da kaldı. 1 gün sonra ise İzmit Körfez'de "Abhaza Oğuz" ya da "Adapazarlı Oğuz" olarak bilinenmafya lideri Oğuz Korukır'ın adamları tarafından himaye edildi. 2 gün boyunca Körfez'de, Garipoğulları ile ilişkisi bulunan plastik
fabrikası sahibi bir kişinin yanında kalan Cem Garipoğlu'na bu arada sahte kimlik
ve pasaport hazırlandı.

Cem Garipoğlu'nun kaçışına mafya lideri Oğuz Korukır'ın yanı sıra emekli bir rütbeli asker de yardımcı oldu. Garipoğlu ailesiyle yakın ilişkisi olan bu rütbeli askerin yardımıyla Cem yurtdışına kaçışıyla ilgili iki ayrı kaçış senaryosu planlandı. İlk ihtimal, Cem'in, bu rütbeli askerin görevi sırasındatanıdığı Suriyeli emekli bir istihbarat elemanının yardımıyla Suriye'ye kaçmasıydı.

İkinci ihtimal ise Cem'in ‘Abhaza Oğuz' yardımıyla Abhazya'ya götürülmesiydi. Ailesi Cem'in kaçış planlarını hayata geçirmek için hem deniz yolu hemde TIR araştırmaya başladı. Cemde Körfez'de geçirdiği 2 günün ardından planlarını hayata geçirmek üzere Antalya'ya geldi. Gazete HABERTÜRK'e mihbarda bulunan kişi ayrıca emekli asker ve Cem Garipoğlu'nun Bursa'daki bir oto galerisinde görüldüğünü iddia etti.

İddiaya göre Cem ve emekli komutan, zanlıyı tanıyankişiye "Ne sen bizi gördün ne de biz seni gördük" dedikten sonra 07 plakalı beyaz renkli bir cip ile Antalya'ya doğru yola çıktı. Kaçıştan sonra aile, Cem'i himayesine alan, saklanmasına yardımcı olan ve sahte belge düzenleyen herkese 1.5milyon
dolar verdi

Bu haber toplam 5600 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri